W nowym sezonie w Primera División zagrają Cádiz, Huesca i Elche. Pierwsze dwa z tych klubów wywalczyły awans bezpośrednio, zajmując czołowe dwie lokaty w drugiej lidze. Elche natomiast zajęło dopiero szóste miejsce, ale w play-offach uporało się z Saragossą i Gironą. W kadrach tych trzech ekip w minionym sezonie grało aż dziesięciu wychowanków Realu Madryt. Dziewięciu z nich dalej znajduje się w tych klubach i będzie miało szansę, by zaprezentować się w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Cádiz w kadrze miało takich zawodników jak Luismi Quezada, José Manuel Jurado i Álex Fernández. Do tego grona trzeba jeszcze dodać Sergio Sáncheza, ale on zimą zmienił klub i przeniósł się do Albacete na zasadzie wypożyczenie, a obecnie pozostaje bez drużyny. Spośród tych piłkarzy największą rolę odegrał Álex. Spędził na murawie 3480 minut i był najlepszym strzelcem Cádiz z dorobkiem 13 goli, do których dorzucił 6 asyst. Jurado oraz Quezada pozostawali w cieniu. Pierwszy z nich przebywał na boisku tylko 479 minut, a drugi – 391.
Grono canteranos w Huesce było jeszcze większe. Aż pięciu graczy z przeszłością w Realu Madryt broniło barw aragońskiego klubu: Rubén Yáñez, Jorge Pulido, Pedro Mosquera, Cristo González oraz Jaime Seoane. Ostatni z nich zimą został wypożyczony do Lugo. Najwięcej grał Pulido, który uzbierał aż 3510 minut, co było najlepszym wynikiem w całym zespole. Jorge strzelił w tym czasie 2 gole. Tuż za nim znalazł się Mosquera (3409). Na pozostałych trener stawiał mniej. Cristo otrzymał 1312 minut i aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Yáñez grał tylko przez 720 minut, a Seoane – 212.
W Elche znajdziemy kolejnego wychowanka Królewskich. Francisco Martínez Modesto, znany jak Nino. Ten doświadczony 39-letni zawodnik odegrał ważną rolę w wywalczeniu awansu. Spędził na boisku 3179 minut, strzelając 8 goli i notując 5 asyst.
Komentarze (7)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się