Menu
/ RealMadridTV, Movistar+

Zidane: Jeśli kontrolujemy naszą równowagę, mamy klucz do każdego meczu

Foto: Zidane: Jeśli kontrolujemy naszą równowagę, mamy klucz do każdego meczu
Fot. Getty Images

Zinédine Zidane po meczu La Ligi z Espanyolem udzielił wywiadów na murawie telewizjom Movistar+ i RealMadridTV. Przedstawiamy wypowiedzi trenera Realu Madryt z tej rozmowy na Estadi Cornellà-El Prat.

– Dwa punkty przewagi nad Barceloną? To liczy się najmniej. To przede wszystkim trzy punkty na trudnym terenie. Zagraliśmy z ostatnią ekipą, ale gdy popatrzysz na mecz, trzeba było walczyć. Nie wyglądali jak ostatnia drużyna ligi. Oni też zagrali świetne spotkanie i dali z siebie wszystko. To dla nas ważne zwycięstwo. Teraz jak zawsze trzeba dobrze odpocząć i patrzeć na kolejne starcie.

– Zabrakło głębokości? Tak, szczególnie w pierwszej połowie. Oni jednak też świetnie bronili. Mieli dwie linie złożone z czterech graczy, a dwaj napastnicy świetnie zamykali linie podań. Cóż, to jest normalne. W drugiej połowie prezentowaliśmy się lepiej fizycznie, oni opadli, a przy naszej jakości wiedzieliśmy, że znajdziemy swoje szanse.

– Wyróżniłbym dzisiaj solidność. Nie podejmowaliśmy zbędnego ryzyka. Wszyscy zawodnicy wiedzą, że futbol to kwestia równowagi. Jeśli mamy równowagę, gdy nie posiadamy piłki, jeśli jesteśmy wtedy dobrze przygotowani w defensywie i stoimy razem, to jesteśmy w dobrej sytuacji, bo przy jakości z przodu możemy strzelić gola każdej ekipie. Jeśli kontrolujemy naszą równowagę, mamy klucz do każdego spotkania.

– Zaskoczyło mnie zagranie Benzemy? Nie, w ogóle nie. Przeciwnie, to tego typu zawodnik, który wymyśla takie rzeczy na boisku. A Casemiro wiedział, że przy jakości Karima może dostać piłkę. Podanie było genialne.

– Czy piętka Benzemy to jedno z zagrań tego sezonu? Tak, tak może być. Cała akcja była piękna. Zagraliśmy piłkę na wolne pole, Sergio gra doskonale głową, a potem końcówka akcji. Przyjęcie Karima, pięta, a Casi wiedział, że Karim może coś wymyślić i był na miejscu. To było trafienie drużynowe.

– Czujemy, że wygrywamy La Ligę? Nie. Zostaje sześć meczów i to skończy się w ostatniej kolejce. Wszystko rozstrzygnie się na koniec. Dobrze o tym wiesz, ale pytasz, a my wiemy, że trzeba będzie walczyć do końca. Popatrz dzisiaj, druga ekipa zagrała z ostatnią... Pfff, popatrz na ten mecz. Ta liga jest piękna, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.

– Jestem zadowolony z ekipy po powrocie? Bardzo zadowolony. Dzisiaj znowu piłkarze wykonali ogromny wysiłek. Mamy 5 zwycięstw z rzędu i wyróżniam nie tylko dyspozycję fizyczną, ale także mentalną. Ciągłe wygrywanie mecz po meczu też nie jest łatwe. Oni chcą jednak coraz więcej. Gratuluję zadowdnikom i teraz patrzymy na regenerację. Trzeba iść dalej.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!