Advertisement
Menu
/ as.com

Trofeo Bernabéu zagrożone

Obecny kryzys, który dotknął cały świat, nie tylko sport, komplikuje grę we wszystkich rozgrywkach. Dotknie też spotkanie o trofeum imienia byłego prezesa Królewskich.

Foto: Trofeo Bernabéu zagrożone
Fot. Getty Images

Trofeo Santiago Bernabéu może stać się jedynie historią. Po raz pierwszy od 1979 roku, czyli pierwszej edycji specjalnego meczu na cześć legendarnego prezesa Realu Madryt, to spotkanie może nie odbyć się drugi rok z rzędu. Logika podpowiada, że do grudnia nie uda znaleźć się odpowiednich dat, zwłaszcza że rozgrywki sportowe są zawieszone praktycznie na całym świecie.

W ubiegłym roku klub nie zorganizował tego szczególnego starcia, ponieważ stadion nie był na to gotowy. Na obiekcie rozpoczynały się prace remontowe, a klub nie był aż tak zdeterminowany. W rzeczywistości w sierpniu ubiegłego roku jedynie La Esquina del Bernabéu (centrum handlowe, które znajdowało się przy jednym z narożników obiektu) była dotknięta przebudową, co można było zobaczyć na początku sezonu, gdy Królewscy mierzyli się z Realem Valladolid. Siedem dni temu na obiekcie Los Blancos miał odbyć się kolejny mecz charytatywny, tym razem z legendami Realu i FC Porto w rolach głównych… A przecież remont jest w znacznie bardziej zaawansowanym stadium niż był latem.

Bez względu na rozwiązanie obecnej sytuacji zarząd klubu będzie musiał zdecydować, co dalej z Trofeo Bernabéu. W 2014 roku na przeszkodzie w zorganizowaniu tego meczu stanęły… znakomite rezultaty ekipy Carlo Ancelottiego, która po wygranych finałach Ligi Mistrzów i Pucharu Króla miała do rozegrania aż trzy mecze o superpuchar (1 w Superpucharze Europy i 2 w Superpucharze Hiszpanii). Warto pamiętać też o początkach, kiedy nie był to tylko jeden mecz, lecz turniej z udziałem czterech drużyn. W pierwszej edycji poza Królewskimi wystąpili Bayern, Milan i Ajax. 

Ranga tego trofeum spadła też ze względu na poziom zapraszanych rywali. Przy Concha Espina 1 pojawiały się takie zespoły jak reprezentacja MLS, Galatasaray czy Rosenborg. W ostatnich latach klub organizował potyczki z zespołami, z którymi 60 lat wcześniej mierzył się w finałach Pucharu Europy – Stade de Reims, Fiorentiną czy Milanem. Ten rok byłby niezwykłą okazją, by w 40. edycji Trofeo Bernabéu upamiętnić finał z Glasgow z 1960 roku, gdy Królewscy pokonali Eintracht Frankfurt 7:3. To spotkanie uważano za finał wszech czasów.

Jednym z pomysłów jest powrót Trofeo Bernabéu, gdy stadion będzie już po przebudowie. Ale przez SARS-CoV-2 wyznaczenie jakiejkolwiek daty jest obecnie niemożliwe…

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!