REKLAMA
REKLAMA

1/8 finału Champions League – Real Madryt z Arsenalem!

Przed chwilą zakończyło się losowanie par 1/8 finału Champions League....
REKLAMA
REKLAMA

Przed chwilą zakończyło się losowanie par 1/8 finału Champions League. W szwajcarskim mieście Nyon Realowi Madryt los przydzielił za przeciwnika Arsenal FC. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 21 lutego w Madrycie, rewanż – 8 marca. Pozostałe drużyny, które mogły okazać się rywalami Królewskich to Juventus, Milan, Liverpool i Inter.

Nasz przyszłoroczny przeciwnik, Arsenal Football Club, istnieje od 1886 roku. Trzynaście razy zostawał mistrzem Anglii, dziesięciokrotnie triumfował w Pucharze Anglii. 56-letni trener Arsène Wenger, mający do dyspozycji silną drużynę z takimi nazwiskami jak Henry, Cole, Pirés, Reyes czy Fabregas, jest uznawany za jednego z najwybitniejszych obecnie pracujących szkoleniowców w Europie. Od chwili odejścia z Realu Madryt Vanderleia Luxemburgo mówi się o nim jako o potencjalnym następcy Brazylijczyka.

Oto pełen zestaw par 1/8 finału w kolejności wylosowania:

Chelsea FC – FC Barcelona
Real Madryt CF – Arsenal FC
Werder Brema – Juventus Turyn
FC Bayern Monachium – AC Milan
PSV Eindhoven – Olympique Lyon
AFC Ajax – FC Internazionale Mediolan
SL Benfica – Liverpool FC
Rangers FC – Villarreal CF

Łącznie mamy cztery pary, w których ekipa z Półwyspu Iberyjskiego trafiła na rywala z Wysp. Szczególnie ciekawie prezentuje się duet pierwszy. Barcelona i Chelsea to dwie zdecydowanie najsilniejsze obecnie drużyny w Europie, od początku sezonu faworyci do końcowego triumfu w LM. Już wiadomo, że jedna z nich nie osiągnie nawet ćwierćfinału. Która – dowiemy się dopiero w marcu.

Fascynująco zapowiadają się też pojedynki Bayernu (cztery Puchary Mistrzów) z Milanem (sześć Pucharów) oraz dwóch rewelacji zeszłosezonowych rozgrywek PSV i Lyonu. Stosunkowo łatwych przeciwników doczekał się za to Juventus.

Zgodnie z przepisami UEFA w 1/8 finału nie mogą na siebie trafić drużyny z jednego kraju ani z tej samej grupy pierwszej fazy Champions League.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (208)

REKLAMA