Menu
/ Movistar+, SER

Florentino: Odnajdujemy Real Madryt, jakiego wszyscy chcemy

Foto: Florentino: Odnajdujemy Real Madryt, jakiego wszyscy chcemy
Fot. Getty Images

Florentino Pérez udzielił wywiadów po finale Superpucharu Hiszpanii przeciwko Atlético Madryt. Przedstawiamy wypowiedzi prezes Realu Madryt z tych rozmów z telewizją Movistar+ i dziennikarzami radiowymi na stadionie King Abdullah Sports City.

– To dobry początek roku. Dostaliśmy szansę gry o to trofeum i uważam, że jesteśmy zasłużonymi zwycięzcami. Czy mocno cierpiałem? Po tylu latach cierpi się mniej, ale wiadomo, że gdy nie nadchodzi gol, to nadchodzą karne, a w nich potrzebujesz szczęścia. Mieliśmy je my. Gratulujemy też Atlético, bo byli godnym rywalem. Solidaryzuję się z prezesem Cerezo i ich dyrekcją, bo wiem, że w karnych trzeba mieć szczęście, a to nasi sąsiedzi i przyjaciele. Zawsze zachowują się wobec nas wspaniale.

– 9 wygranych finałów Zidane'a? Ma komplet i oczekujemy, że zdobędzie dla nas wiele tytułów więcej.

– Drużyna zmieniła się i wszyscy o tym wiedzą. Musieliśmy pewnie trochę zmienić intensywność, z jaką graliśmy. Poprzedni sezon był efektem tego, że tak wiele wygraliśmy, ale myślę, że wszyscy łącznie z kibicami są zadowoleni, bo teraz odnajdujemy Real Madryt, jakiego wszyscy chcemy. Nie zapominajmy, że przyjechaliśmy tutaj też bez Hazarda, Benzemy i Bale'a. Sądzę, że przez to nasz triumf ma jeszcze większą wartość.

– Zidane był kwestionowany w trakcie tego sezonu? Nie ma co o tym rozmawiać, bo ja nie chcę dokarmiać tych spekulacji. Wszyscy znają Zidane'a jako piłkarza i trenera. Nikt nie ma od niego więcej trofeów w roli trenera i uważam, że posiadanie go znowu u nas to błogosławieństwo z nieba.

– Courtois? Sprowadziliśmy go, bo uważaliśmy, że jest najlepszym bramkarzem na świecie i dzisiaj to pokazał. Na pewno był jednym z architektów wygranej obok Fede Valverde, którego wybrano jako MVP.

– Akcja Valverde? Nigdy nie wiadomo, co mogło się tam wydarzyć, ale zapobiegł klarownej sytuacji Moraty. Mógł to złapać bramkarz, mogło wydarzyć się wiele rzeczy, ale to zapewniło nam pozostanie przy remisie 0:0 i dojście do karnych, w których wygraliśmy puchar.

– Nowy format Superpucharu? Nie mamy żadnego zdania i robimy to, co nam powiedzą [śmiech]. Format nie jest zły, jest atrakcyjny. Było tu pięknie, świetnie nas ugoszczono, widzieliśmy mnóstwo madridistas i możemy mówić tylko dobrze o tym turnieju.

– Transfery zimą? Nie będzie transferów.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.