/ RealMadridTV

Courtois: Pierwsza parada była najtrudniejsza

Thibaut Courtois po meczu ligowym z Getafe udzielił wywiadu klubowej telewizji. Przedstawiamy zapis tej rozmowy z bramkarzem Realu Madryt na Coliseum Alfonso Pérez.

Jakie masz odczucia drużynowe i osobiste po tej wygranej?
Myślę, że najważniejszy jest poziom drużyny, więc jestem zadowolony z pracy w obronie i ogólnej postawy zespołu oraz jego dyspozycji fizycznej w starciu z ekipą, która zawsze gra bardzo fizycznie i dużo dośrodkowuje w pole karne. Z nimi trzeba walczyć przez 90 minut i świetnie sobie z tym radziliśmy. Wywozimy 0:3 i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Co do mnie, cieszę się, że mogłem pomóc drużynie, szczególnie w pierwszej połowie tymi trzema dobrymi paradami. Cóż, o taki poziom prosi Real Madryt i jestem zadowolony, że mogę pomagać zespołowi wygrywać takie mecze.

Każda z tych trzech parad, o jakich mówisz, była decydująca. Pierwsza miała miejsce przy 0:0, kolejne dwie tuż przed przerwą przy waszym prowadzeniu. Która z nich była najtrudniejsza?
Powiedziałbym, że pierwsza, bo rywal przyjął piłkę klatką piersiową, wszedł w pole karne i strzelił mocno z podbicia. Ja nie widziałem dobrze piłki, bo stali tam chyba Casemiro i Militão, także Rafa. To była parada na refleks przy bardzo mocnym uderzeniu. Druga była najłatwiejsza z trzech, a trzecia to była główka z bliska i mocno odbiłem piłkę, by nie było dobitki. To było ważne, że nie doszło do remisu przed przerwą i mogliśmy zejść z prowadzeniem. Wtedy w drugiej połowie graliśmy spokojniej.

Jak mocno mentalnie wzmacnia czyste konto po takim meczu i po tak długiej przerwie bez rywalizacji? Jak ważne jest też trzecie czyste konto z rzędu?
Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. W Walencji straciliśmy tylko jednego gola, a wcześniej zagraliśmy na zero z Espanyolem. Praca obrony i bramkarza jest świetna, a to pomaga wygrywać mecze. Na tak trudnym terenie zachowanie czyste konta jest ważne. Do tego zdobyliśmy trzy bramki i cała drużyna jest szczęśliwa, bo to ciężka robota, by móc na końcu wygrać na stadionie Getafe, a tym bardziej po przerwie od gry. Wszyscy skupili się na zwycięstwie tutaj, ale to nie jest łatwe. Niewiele ekip tu wygra.

Jak ten mecz pomaga wam w przygotowaniach do Superpucharu Hiszpanii?
Myślę, że jesteśmy przygotowani. Wszyscy czujemy się dobrze i powalczymy o pierwszy tytuł z trzema wielkimi drużynami, więc trzeba będzie rozegrać dobre mecze. Oby na końcu to Real Madryt zdobył ten Superpuchar.