/ KRot, Mateo

Świetny mecz Ødegaarda z Barceloną

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem związanym z Realem Madryt w ubiegłym tygodniu był Martin Ødegaard. Norweg zanotował bardzo dobry mecz z Barceloną, a jego zespół był w stanie urwać jej dwa punkty. Jak poszło pozostałym?

WYPOŻYCZENI

Dani Ceballos (Arsenal)
Wciąż nie pozostaje do dyspozycji trenera z powodu kontuzji. Jego koledzy przegrali na własnym stadionie 0:3 z Manchesterem City.

Jorge de Frutos (Real Valladolid)
Zabrakło go w kadrze na wyjazdowe spotkanie z Getafe. Valladolid przegrał 0:2.

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
W środku poprzedniego tygodnia Borussia grała ze Slavią Praga, a dzięki trzem punktom (2:1) i porażce Interu awansowała do kolejnej fazy, gdzie zmierzy się z Paris Saint-Germain. Achraf wystąpił w ubiegły wtorek na prawym wahadle, gdzie spisał się dość dobrze. Zanotował bardzo dużą liczbę przechwytów i odbiorów, choć mimo wszystko nie był tak aktywny w ofensywie.
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena Kickera: 3,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)

W meczu ligowym z Mainz Lucien Favre ponownie wystawił go na wahadle i tym razem Marokańczyk mógł pokazać nieco więcej w ofensywie. Zakończył ten mecz bez gola czy asysty, jednak był aktywny w ofensywie. Zanotował cztery podania kluczowe i dwa dryblingi, a jego zespół wygrał na wyjeździe aż 4:0.
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena Kickera: 3,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)

Andrij Łunin (Real Valladolid)
U niego bez zmian. Cały mecz z Getafe oglądał z ławki rezerwowych. Jego drużyna przegrała 0:2, ale Jordi Masip nie popełnił błędu przy żadnym z trafień.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk dostał szansę na Balaídos, ale pomimo ostatecznego remisu Mallorki z Celtą 2:2, nie zaimponował. Tracił piłki, nie pokazywał swoich umiejętności technicznych i w ogóle go na boisku nie było widać. Trener Balearczyków wytrzymał aż do 77. minuty, ale ostatecznie zdjął Kubo, który mimo pierwszych zdobytych na wyjeździe punktów, będzie starał się o tym meczu jak najszybciej zapomnieć. Bardzo słaby występ młodego pomocnika.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3

OcenaWhoscored: 5,9/10

Borja Mayoral (Levante UD)
W wyjazdowej potyczce z Granadą trener nie znalazł dla niego miejsca w pierwszym składzie i Borja musiał zaczekać na swoją szansę na ławce rezerwowych. Ostatecznie nie pojawił się na boisku nawet na chwilę, a Levante wygrało w Andaluzji 2:1 po decydującym golu w 89. minucie.

Martin Ødegaard (Real Sociedad)
Pokazał się z bardzo dobrej strony w starciu z Barceloną, chociaż zabrakło mu gola lub asysty. Miał za to trzy kluczowe podania i przy piłce był niemal dwukrotnie częściej niż Messi. Napędzał ataki drużyny i pięciokrotnie decydował się na strzał. Pod tym kątem mógłby wypaść znacznie lepiej, ponieważ ani razu nie trafił w światło bramki. Pozytywnie natomiast wyglądały jego dryblingi, z których za każdym razem wychodził zwycięsko. Real Sociedad podzielił się punktami z Katalończykami, remisując 2:2.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,0/10

Sergio Reguilón (Sevilla FC)
Regui nie oddaje miejsca w pierwszym składzie, tym razem dostał szansę przeciwko Villarrealowi. Bardzo często pokazywał się w ofensywie, wykonał całe mnóstwo dośrodkowań (cała ekipa Sevilli miała ich na koncie aż 68), ale tylko kilka z nich było celnych, choć bezowocnych. Jedno celne jednak trafiło tam, gdzie miało trafić, a więc na nogę Munira, który dał Sevilli wyrównanie, a Reguilónowi pozwolił dopisać sobie asystę. W końcówce jednak rywale Andaluzyjczyków zdołali ponownie wyjść na prowadzenie i ekipa wychowanka Królewskich ostatecznie przegrała 1:2. Reguilón jednak może to spotkanie zaliczyć do bardzo udanych, notując wiele odbiorów, asystę i ogólnie bardzo pewny występ. Niech tylko poprawi jakość dośrodkowań i będzie cudownie.

OcenaWhoscored: 7,6/10

Óscar Rodríguez (CD Leganés)
21-letni pomocnik zaliczył bardzo słabe spotkanie przeciwko Deportivo Alavés. Jego drużyna została całkowicie zdominowana przez przeciwnika, choć i tak nie szło jej tak źle – do 81. minuty prowadziła 1:0 po trafieniu Martina Braithwaite'a. Óscar był jednak jednym z najsłabszych zawodników na boisku. Nie zrobił praktycznie nic pożytecznego i już w 58. minucie został zdjęty z boiska przez Javiera Aguirre. Był to jeden z najsłabszych jego występów w tym sezonie. Ostatecznie Leganés zdobyło w Vitorii jeden punkt.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Jesús Vallejo (Wolverhampton)
W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Europy Wilki pokonały Beşiktaş 4:0 i zajęły drugie miejsce w tabeli. Sprawa awansu była już rozstrzygnięta wcześniej, ale nawet w takich okolicznościach Vallejo nie dostał szansy i oglądał cały mecz z ławki rezerwowych. W weekendowym starciu z Tottenhamem Jesúsa zabrakło w meczowej kadrze. Wilki przegrały przed własną publicznością 1:2.

WYBRANI SPRZEDANI W LETNIM OKIENKU TRANSFEROWYM

Raúl de Tomás (Benfica)
Benfica w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów pewnie pokonała Zenit 3:0 i rzutem na taśmę uratowała dalszą grę w europejskich pucharach, chociaż będzie ją kontynuować w Lidze Europy. De Tomás nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Podobnie było w lidze. Benfica pewnie wygrała z Famalicão 4:0, a Raúl nie usiadł nawet na ławce rezerwowych.

Aleix Febas (RCD Mallorca)
Bardzo słabe zawody Febasa przeciwko Celcie. Niemal nic nie wniósł do gry środka pola, stracił mnóstwo piłek i był jednym z głównych winnych tego, że Galisyjczycy wygrywali do przerwy 2:1. Zupełnie zasłużenie został zdjęty w przerwie i na drugą połowę już nie wyszedł.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3

Ocena Whoscored: 6,1/10

Marcos Llorente (Atlético Madryt)
W meczu z Lokomotiwem wszedł na ostatnie 9 minut, ale kolejne 90 minut spędził na ławce w meczu z Osasuną. Jego koledzy zanotowali dwa zwycięstwa po 2:0.

Álvaro Tejero (SD Eibar)
Wreszcie Hiszpan dostał szansę gry. Wystąpił w pierwszym składzie na wyjeździe z Athletikiem Bilbao, a więc nie lada rywal. Wychowanek Królewskich poradził sobie dobrze i w dużej mierze dzięki niemu Eibar wreszcie dopisał sobie do konta jakieś punkty, remisując bezbramkowo na San Mamés. Tejero był najlepszy z całego bloku defensywnego, notując 6 odbiorów i często dając opcje do rozegrania piłki. Oby tak dalej, a kolejne występy same przyjdą.

Keylor Navas (PSG)
PSG przed ostatnią kolejką fazy grupowej miało już zapewnione pierwsze miejsce w grupie. W takiej sytuacji szansę na występ w starciu z Galatasarayem otrzymał Sergio Rico, a Keylor usiadł na ławce rezerwowych. Paryżanie pewnie wygrali 5:0.

Navas wrócił do gry w lidze, gdy PSG na wyjeździe grało z Saint-Étienne i odniosło pewne zwycięstwo 4:0. Kostarykanin nie miał zbyt wiele pracy, ponieważ rywale oddali tylko dwa celne strzały, a w najlepszych sytuacjach po prostu pudłowali.
Ocena WhoScored: 7,2/10