Hiszpania gromi Rumunię, występy Ramosa i Carvajala

W ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy Hiszpania pokonała Rumunię 5:0. Mimo że La Roja nie grała już o nic, to zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i nie dała rywalom najmniejszych szans. Ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem ośmiu zwycięstw i dwóch remisów.

Hiszpania awans do mistrzostw Europy miała już w garści, ale do ostatniego meczu w eliminacjach podeszła na poważnie. Rozegrała bardzo dobre spotkanie, wygrywając w Madrycie z Rumunią 5:0. Graczem tego starcia został Gerard Moreno, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a do tego miał spory udział przy samobójczym golu Rusa. W podstawowym składzie La Rojy znalazło się dwóch madridistas. Ramos przebywał na murawie do 62. minuty, a Carvajal do ostatniego gwizdka. Obaj nie mieli zbyt wiele pracy w obronie, której udało się zachować czyste konto.

Hiszpania rozpoczęła mecz od serii ataków. Pudłowali Gayà oraz Moreno, a chwilę później dobrą okazję zmarnował Morata. Szansę miał też Cazorla, lecz trafił w poprzeczkę. W 8. minucie Fabián trafił do siatki. Wcześniej uderzał Carvajal, Tătărușanu odbił futbolówkę przed siebie, ale dobitka zawodnika Napoli okazała się skuteczna. Dopiero po stracie gola Rumunia stworzyła sobie pierwszą okazję. Strzelał Pușcaș, lecz na posterunku był Kepa. Przewaga Hiszpanów nie podlegała żadnej wątpliwości. Prowadzenie w 33. minucie podwyższył Gerard Moreno, który uderzeniem głową pokonał Tătărușanu. Zawodnik Villarrealu na tym nie poprzestał i jeszcze przed przerwą zdobył swoją drugą bramkę. Wykończył ładną zespołową akcję La Rojy. Ostatnim akcentem pierwszej połowy było samobójcze trafienie Rusa, który starał się zatrzymać… Gerarda Moreno. Rewelacyjny występ tego gracza w pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron dalej gospodarze mieli całkowitą kontrolę nad meczem. Swoją okazję miał również Ramos, który zapuścił się do ataku i niewiele mu brakowało, żeby trafić do siatki. Chwilę później zawodnik Królewskich został zmieniony, a w jego miejsce pojawił się Albiol. W ofensywie La Rojy aktywny był Morata, ale brakowało mu precyzji. Pojedynek stracił na atrakcyjności i na murawie robiło się coraz nudniej. W 85. minucie bardzo dobrą szansę miał Saúl, lecz posłał futbolówkę obok słupka. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Oyarzabal, który zaskoczył Tătărușanu strzałem spoza pola karnego.

Hiszpania – Rumunia 5:0 (4:0)