Menu
/ iusport.com, as.com

Rubiales: Klasyk o 13:00 w środę to szaleństwo

Foto: Rubiales: Klasyk o 13:00 w środę to szaleństwo
Fot. Getty Images

Luis Rubiales wziął udział w wydarzeniu związanym z kobiecą piłką w Walencji. Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej wypowiedział się na temat szansy na to, by grudniowy Klasyk rozegrać o 13:00. Przedstawiamy jego wypowiedzi oraz opis obecnej sytuacji wokół meczu Barcelony z Realem Madryt.

– Klasyk o 13:00? To szaleństwo, to ich jakiś nowy pomysł... Nie sądzę, że popełniony zostanie tak ogromny błąd, bo po pierwsze, nie można tego zrobić, a po drugie, musimy to przedyskutować. Nie sądzę, że La Liga, która opublikowała formularz ze swoimi godzinami meczowymi, złamie swoje zasady. To byłby obłęd, gdyby nie uszanowali własnych przepisów. To temat, do którego nie dojdzie, a Klasyk zostanie rozegrany wtedy, gdy powinien być rozegrany, czyli po południu lub wieczorem – powiedział Rubiales.

– Więc nie będzie Klasyku o 13? Nie. Klasyk a runda Pucharu Króla? Runda Pucharu Króla rozłożona jest na trzy dni. Mecz ligowy zostanie rozegrany w środę i do dyspozycji jest wiele okienek godzinowych.

– Superpuchar w Arabii Saudyjskiej? Opublikowaliśmy komunikat i teraz wyjdziemy w poniedziałek, by wszystko wytłumaczyć i spróbować wszystkich zadowolić. W poniedziałek odniesiemy się do wszystkiego. My okazaliśmy wam wielki szacunek i teraz prosimy o niego w waszym przypadku. Chcemy być dokładni i w poniedziałek wszystko przedstawimy.

***

Przypomnijmy, że oficjalnie i ze 100% pewnością Klasyk na Camp Nou odbędzie się w środę 18 grudnia. La Liga ostatecznie odwołała się jedynie od tego, że to nie ona ustaliła dzień rozegrania spotkania, bo chce zabezpieczyć te kompetencje na przyszłość. Co do godziny tego starcia, podkreśla się, że te kompetencje na pewno należą do La Ligi i prezes Rubiales wyraźnie po raz kolejny narusza ustalenia dotyczące meczów ligowych.

La Liga sama może ustalić godzinę i Rubiales nie ma tu za wiele do powidzenia czy zrobienia. Co do grania o 13:00, najpierw prezes Javier Tebas ogłosił publicznie, że godzina Klasyku jest analizowana i zapytany o 13:00 nie zaprzeczył, że jest ona brana pod uwagę. Z kolei w nocy z czwartku na piątek radio COPE podało, że mecz na pewno nie odbędzie się o 21:00. Wydaje się, że La Liga spróbuje ustawić spotkanie jak najwcześniej, pomimo grania w środę.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.