Juvenil A lepszy od PSG

Drużyna Realu Madryt do lat 19 w bardzo dobrym stylu rozpoczęła walkę w Lidze Młodzieżowej UEFA. Królewscy pokonali na wyjeździe PSG 2:1, mimo że przegrywali 0:1. Świetny występ zaliczył debiutujący w tych rozgrywkach Jordi.

Od lewej: Marvin, Aouchiche i Sergio Santos (fot. własne)

Juvenil A bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w Lidze Młodzieżowej UEFA, wygrywając z PSG na wyjeździe 2:1. Królewscy przegrywali 0:1 po fatalnym błędzie bramkarza, ale znakomity początek drugiej połowy pozwolił na odrobienie strat. W podstawowej jedenastce wystawionej przez Daniego Poyatosa znalazło się aż sześciu zawodników, którzy dopiero debiutowali w rozgrywkach UEFA Youth League: Luis Lópes, Santos, Pablo Ramón, Sintes, Dotor i Jordi. Ostatni z nich był dzisiaj najjaśniejszą postacią w zespole madrytczyków, strzelając gola i asystując przy trafieniu Dotora.

Od pierwszego gwizdka trochę trzeba było poczekać na pierwszą dobrą okazję. Obie drużyny podchodziły pod pole karne rywali, ale brakowało im ostatniego podania. W 26. minucie szansę miał Aouchiche, lecz Luis López poradził sobie z jego uderzeniem. Później inicjatywę przejęli madrytczycy i w krótkim czasie dwukrotnie zagrozili bramce Franchiego. Najpierw Marvin uderzał głową, jednak posłał futbolówkę nad poprzeczką, a później próbował Baeza, ale on również spudłował. Wydawało się, że Królewscy zyskują coraz większą przewagę, kiedy fatalny błąd popełnił Luis. Golkiper Blancos przyjął piłkę i zbyt długo zwlekał z rozegraniem, co wykorzystał Simons, zabierając mu futbolówkę i trafiając do siatki.

Po zmianie stron Real Madryt błyskawiczne odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Najpierw Franchiego pokonał Jordi, a kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik asystował przy golu Dotora. Paryżanie chcieli na to odpowiedzieć i stworzyli sobie znakomitą okazję w 63. minucie. Muinga trafił w poprzeczkę, a dobitkę Aouchiche w znakomitym stylu obronił Luis, rehabilitując się częściowo za wpadkę z pierwszej połowy. Po serii zmian z obu stron obraz gry nieco uległ zmianie. Królewscy cofnęli się do defensywy, czekając na okazję do kontrataków, a gospodarze walczyli o zdobycie chociaż jednego punktu. W ostatnich minutach paryżanie zdecydowanie zaatakowali i praktycznie zamknęli Real Madryt w polu karnym, ale defensywa już nie skapitulowała i komplet punktów powędrował w ręce Blancos.

PSG – Real Madryt 1:2 (1:0)
1:0 Simons 43’