/ Kristobal, Mateo

Słaby mecz Llorente, Óscar z udziałem przy golu Leganés [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Zawodnicy związani z Realem Madryt nie mają za sobą wyjątkowo udanego tygodnia. Dani Ceballos w derbach północnego Londynu wszedł z ławki, Llorente został ściągnięty już w przerwie, a z pozostałych zawodników trudno kogokolwiek wyróżnić pozytywnie. Do gry wrócił za to Óscar Rodríguez, który w starciu z Betisem miał duży udział przy jedynej bramce swojego zespołu w tym sezonie.

Wypożyczeni
Dani Ceballos (Arsenal)
Hiszpan po słabym meczu z Liverpoolem nie wybiegł w pierwszym składzie w derbach północnego Londynu. W jego miejsce trener postawił na Torreirę, a na Emirates obejrzeliśmy fantastyczny, emocjonujący mecz, który zakończył się wynikiem 2:2. Dani pojawił się na boisku w 63. minucie i dał solidną zmianę, pomagając się Arsenalowi utrzymywać przy piłce, choć widać, że jeszcze potrzebuje się przyzwyczaić do szybkości gry w Premier League.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Jorge de Frutos (Real Valladolid)
Ponownie znalazł się poza kadrą swojego nowego zespołu. Real Valladolid przegrał na wyjeździe z Levante 0:2.

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Po bardzo dobrym wejściu w meczu z Köln trener wystawił go od pierwszej minuty w starciu z Unionem Berlin. Marokańczyk nie zanotował jednak dobrego spotkania. Grał bardzo ofensywnie, ale gospodarze świetnie bronili się i znajdowali swoje okazje. Achraf nie był winny przy utracie którejkolwiek bramki, ale w ofensywie mimo wszystko też nie błyszczał. Borussia przegrała na wyjeździe 1:3.
Ocena Kickera: 4,5 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: 6,3/10

Andrij Łunin (Real Valladolid)
Kolejny mecz na ławce. Trzy celne strzały Levante wystarczyły, by Jordi Masip skapitulował dwa razy (jedyny obroniony został odbity w stronę Moralesa, który ustalił wynik na 2:0). Ostatecznie nie można jednak bramkarza obwinić o jakąkolwiek bramkę dla rywali.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk tym razem znalazł się w kadrze, ale na boisku pojawił się dopiero w 79. minucie, kiedy wynik spotkania z Valencią był już ustalony (2:0 dla Nietoperzy) i nie miał zbyt wielkiego wpływu na grę swojej ekipy. Miejmy nadzieję, że w następnych tygodniach się to zmieni.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Borja Mayoral (Levante UD)
Wrócił do podstawowego składu na mecz z Realem Valladolid i zaprezentował się poprawnie. Na plus przemawiają na pewno dwa kluczowe podania w jego wykonaniu. Z drugiej strony jednak nie był bardzo zaangażowany w grę i oddał zaledwie jeden strzał, ale w dobrej sytuacji uderzył obok bramki. Kiedy schodził z boiska w 78. minucie, na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0, a ostatecznie Levante wygrało 2:0.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Martin Ødegaard (Real Sociedad)
Po bardzo dobrych występach, przyszedł czas na słabszy dzień. Ogólnie cały Real Sociedad nie stanął na wysokości zadania w derbowym starciu z Athletikiem i zasłużenie przegrał 0:2. Ødegaard był aktywny, często brał udział w ofensywnych akcjach, jednak nie przekładało się to na nic konkretnego. Oddał jeden celny strzał, co i tak jest niezłym wynikiem, patrząc na to, że jego drużyna oddała łącznie dwa uderzenia.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Sergio Reguilón (Sevilla FC)
Hiszpan po incydencie z ubiegłego tygodnia, po którym wylądował w szpitalu, bardzo szybko wrócił do składu i rozegrał pełne 90 minut na własnym terenie z Celtą. Z pewnością radził sobie dobrze, choć nie był już tak błyskotliwy w ofensywie jak ostatnio. Sevilla miała spore problemy i spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale sam Reguilón może być z siebie zadowolony. Jest pewniakiem do wyjściowego składu ekipy Lopeteguiego.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3

Óscar Rodríguez (CD Leganés)
Odcierpiał już karę za czerwoną kartkę z pierwszej kolejki i wrócił do jedenastki na wyjazdowy mecz z Betisem. Miał udział przy trafieniu Martina Braithwaite'a, ponieważ to właśnie 21-latek uderzał piłkę z powietrza, a Joel Robles wybił piłkę przed siebie, gdzie już czyhał na nią napastnik. Mimo objęcia prowadzenia Leganés nie potrafiło utrzymać wyniku i już 12 minut po golu na 1:0 przegrywało 1:2. Do końca meczu rezultat już się nie zmienił. Jego skrót możecie obejrzeć tutaj. Óscar rozegrał 79 minut i może być z siebie zadowolony na pewno bardziej niż z drużyny. Ogórki zajmują bowiem ostatnią pozycję w tabeli i mają na koncie zero oczek.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Wciąż musi czekać na swoją szansę. Ponownie nie otrzymał powołania na mecz ligowy, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Levante 0:2.

Jesús Vallejo (Wolverhampton)
W rewanżowym spotkaniu Ligi Europy z Torino znalazł się w wyjściowej jedenastce. Jego drużyna wygrała 2:1, przypieczętowując awans do fazy grupowej. Przy straconym golu nie zawinił, ale na jego niekorzyść działają dwie straty dosyć blisko własnego pola karnego. Poza tym zaprezentował się solidnie i niemal w ogóle nie zapuszczał się na połowę rywala, gdzie tylko dwukrotnie dotknął piłkę. W meczu ligowym z Evertonem spędził całe spotkanie na ławce, a Wolves przegrali na wyjeździe 2:3.

Wybrani sprzedani w letnim okienku
Raúl de Tomás (Benfica)
W meczu z Bragą zameldował się na murawie od pierwszego gwizdka, ale na debiutancką bramkę jeszcze musi poczekać. Benfica wygrała 4:0, a De Tomás został zmieniony w 68. minucie. Zaprezentował się bardzo dobrze. Zapisał na koncie trzy kluczowe podania i oddał trzy strzały. Zabrakło mu trochę precyzji, żeby wpisać się na listę strzelców.
Ocena WhoScored: 7,8/10

Aleix Febas (RCD Mallorca)
Ponownie wyszedł w pierwszym składzie Mallorki i ponownie zagrał w miarę solidnie, choć na Mestalli jego ekipa przegrała 0:2. Trudno powiedzieć, byśmy liczyli na fajerwerki z jego strony, ale z pewnością jak na poziom beniaminka prezentuje się dobrze. Znowu nie dostał jednak pełnego meczu i opuścił boisko w 64. minucie.
Ocena Marki:

Marcos Llorente (Atlético Madryt)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Eibarowi, ale spisał się bardzo słabo. Nie szło mu rozgrywanie piłki, a i w obronie prezentował się bardzo słabo. Dodatkowo widać było, że nie potrafił się odnaleźć w nowej formacji i zupełnie słusznie został zmieniony przez Simeone w przerwie. Atleti ostatecznie wygrało to spotkanie 3:2.

Álvaro Tejero (SD Eibar)
Hiszpan na Wanda Metropolitano wyszedł w pierwszym składzie i zagrał dokładnie tak samo, jak reszta jego drużyny. Na początku było bardzo solidnie i radził sobie z atakami Atleti, ale wraz z upływem czasu wyglądał coraz słabiej. W defensywie był jednym ze słabszych elementów swojej drużyny i z pewnością ma czego żałować, bo Eibar w ostatnich minutach stracił bramkę i ostatecznie przegrał z Atlético 2:3.

Zawodnik tygodnia: Óscar Rodríguez