Nie mogło być inaczej

Real nareszcie wygrywa

Nie był to wcale Real przesadnie odmieniony, choć nareszcie zwycięski. W jedenastce nie było tak wielu zmian, jak wielu przewidywało, jednak pojawił się element zaskoczenia. Zaczęło się jak zawsze, ale potem było nieco lepiej, a to głównie dzięki Karimowi Benzemie, który zanotował hat-tricka.

Zaczęło się jak zawsze. Szósta minuta, dwa szybkie podania Fenerbahçe, zaspanie Odriozoli i było 1:0 dla rywala. Keylor Navas miał piłkę na rękach, ale nic nie zrobił. Na szczęście gol nie podciął Los Blancos skrzydeł, o ile w ogóle je mieli. Tak czy inaczej Real w końcu się ogarnął. Sposób nie był może bardzo imponujący, bo najpierw fatalnie przejechał się obrońca Turków, a później Karim wykorzystał dogranie Kroosa z wolnego. Ale przecież nikt nie mówił, że ma być pięknie. Miało być solidnie i… brakowało do tego na pewno mniej niż wczoraj czy w Stanach Zjednoczonych.

Żeby nie było jednak kolorowo, obrona znowu musiała się posypać. Na prawej stronie Realu zrobiła się autostrada dla przeciwnika, a Dirar zszedł do środka, piłka odbiła się od Odriozoli i wylądowała za plecami wysuniętego Keylora. Cała drużyna pobiegła w stronę futbolówki, zupełnie odpuszczając lewego obrońcę rywala, za co zapłaciła największą karę.

W drugiej połowie błędów zespołowych praktycznie już nie było. Zmiany zmianami, ale Real był dość stabilny. I nie mamy na myśli tu popularnego sformułowania, które kończy się „ale stabilnie”. O ile w pierwszej połowie wszystko było po równo – liczba sytuacji, liczba bramek, a nawet liczba fauli – o tyle w drugiej dominacja Królewskich była wyraźna. Więcej gry w piłkę, więcej okazji, więcej strzałów, więcej… goli. Nawet trafienie na 3:3 nie była efektem jakiegoś większego błędu, lecz po prostu Tufan oddał strzał, o którym będzie opowiadać wnukom.

Real wygrał 5:3 i nareszcie można pochwalić go za grę w ofensywie. Szkoda, że więcej czasu nie dostał na przykład Kubo, dość przeciętnie wyglądała brazylijska młodzież, a sprawę załatwił tak naprawdę Benzema, choć sporo zrobili też Mariano czy Lucas – już po przerwie. Mimo wszystko jest zalążek nadziei, że będzie lepiej. Bo to jeszcze nie jest to. Prawda?

Real Madryt – Fenerbahçe SK 5:3 (2:2)
0:1 Rodrigues 6'
1:1 Benzema 12'
2:1 Benzema 27'