Jesús Vallejo jest o krok od domknięcia swojego odejścia do Premier League, poinformowała MARCA. Hiszpan ma udać się na roczne wypożyczenie do Wolverhampton Wanderers, siódmej ekipy Premier League w ostatnim sezonie.
22-latek po zakończeniu sezonu zapewniał, że chce pozostać w Realu Madryt, ale po sprowadzeniu Édera Militão na środku obrony w pierwszej ekipie było za dużo zawodników. Przez wiele tygodni spekulowano o odejściu Nacho lub Vallejo i ostatecznie wydaje się, że ekipę opuści ten drugi.
Jeśli wypożyczenie dojdzie do skutku, będzie to trzecia taka operacja z udziałem Hiszpana od jego wykupienia przez Realu Madryt. Po kupieniu go w 2015 roku pozostawiono go na sezon w Saragossie, a rok później wypożyczono do Eintrachtu. Przez dwa ostatnie sezony w Madrycie obrońca rozegrał zaledwie 19 meczów.
Dziennik dodaje, że przed potwierdzeniem wypożyczenia Królewscy być może przedłużą umowę z Vallejo, gdyż jego obecny kontrakt wygasa w 2021 roku. Bez tego po potencjalnym powrocie w 2020 roku zawodnikowi pozostałby jedynie rok porozumienia. Real Madryt zazwyczaj wykonuje taki krok przy okazji wypożyczeń, by zabezpieczyć swoje interesy.
MARCA: Vallejo o krok od odejścia
Hiszpan ma zostać wypożyczony do Premier League
REKLAMA
Komentarze (17)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się