Hiszpania U-19 w finale mistrzostw Europy

<i>La Rojita</i> po karnych pokonała Francję

Reprezentacja Hiszpanii U-19 zagra w finale mistrzostw Europy z Portugalią. W półfinale La Rojita okazała się lepsza od Francji, chociaż do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne (Portugalia pokonała Irlandię 4:0). Wcześniej, zarówno w trakcie podstawowych 90 minut, jak i w dogrywce bramek nie było. Jeśli chodzi o występy madridistas, to tym razem za bardzo nie ma o czym wspominać. Zagrał jedynie Moha, ale został zmieniony już w 59. minucie. Antonio Blanco nie mógł wystąpić z powodu kontuzji, natomiast Víctor Chust oraz Miguel Gutiérrez przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Początek meczu był wyrównany, chociaż większą inicjatywą wykazywali się Hiszpanie. Swoje szanse mieli Torres oraz Abel Ruiz, ale piłka do siatki nie wpadła. Następnie Sergio Gómez znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz francuscy obrońcy zdążyli z blokiem. Trójkolorowi odpowiedzieli w 33. minucie. Flips zdecydował się na strzał z dystansu i futbolówka wylądowała na poprzeczce. W pierwszej połowie wiele więcej się nie wydarzyło, poza serią stałych fragmentów z obu stron.

Po zmianie połów do ataku ruszyli Francuzi i okazję miał Abi, ale jego strzał głową minął bramkę Tenasa. Ogólnie w tej części trudno wyróżnić jakąś sytuację. W pierwszej połowie obie drużyny oddały jeden celny strzał, a w drugiej uderzeń w światło bramki nie było wcale. W dogrywce początkowo zaatakowali Hiszpanie i Sergio Gómez oraz Abel Ruiz próbowali szczęścia, jednak zabrakło im precyzji. Później inicjatywę przejęli Francuzi, lecz żadnych huraganowych ataków nie było. Wszystko wskazywało na to, że dojdzie do rzutów karnych i tak też się stało. Jedenastki lepiej wykonywali Hiszpanie. Obaj bramkarze obronili po jednym strzale, ale dodatkowo Caqueret trafił w poprzeczkę i awans do finału mogła świętować La Rojita.

Francja – Hiszpania 0:0 (3:4 k.)