Zwycięstwo Castilli w pierwszym sparingu

Królewscy pokonali Gimnásticę Segoviana

Castilla prowadzona przez Raúla Gonzáleza ma już za sobą pierwszy sparing. Rezerwy pokonały na wyjeździe Gimnásticę Segoviana 2:1. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a po stronie Królewskich do siatki trafiali Pablo Ruiz oraz Latasa. Na razie nowy szkoleniowiec Blancos chciał dać szansę wszystkim zawodnikom, z którymi pracował w ostatnich tygodniach, dlatego na murawie pojawiło się aż dwudziestu graczy. Z czasem kadra będzie nabierała finalnego kształtu, szczególnie że ciągle brakuje wielu kluczowych piłkarzy.

Królewscy na początku spotkania przejęli inicjatywę i potrafili zepchnąć rywali do defensywy. Pierwszą okazję do zdobycia gola miał Pedro, lecz Christian stanął na wysokości zadania. Napastnik Castilli jednak nie rezygnował. W 32. minucie próbował ponownie, tym razem po dośrodkowaniu Chechu, ale znów golkiper rywali uratował swoją drużynę. Najlepsza okazja w pierwszej części pojawiła się w samej końcówce. Baeza dograł do Lópeza, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Christianem, lecz w tym przypadku również górą był bramkarz.

Na drugą połowę wybiegła prawie zupełnie inna jedenastka. Uchowali się tylko Jordi i Sintes. Piłka bardzo szybko wpadła do siatki po strzale Latasy, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Chwilę później Pablo stanął oko w oko z Alfonso, lecz ten bramkarz Gimnástiki również spisywał się bardzo dobrze. Następnie Pablo ponownie mógł zmierzyć się z Alfonso i tym razem go pokonał, ale… był spalony. Do trzech razy sztuka. Kolejna próba była już udana i Castilla wyszła na prowadzenie w 70. minucie. Królewscy poszli za ciosem i bardzo szybko było 2:0. Na listę strzelców wpisał się Latasa. Dopiero w tym momencie Gimnástica odpowiedziała i Blancos uratował słupek. W 81. minucie Luis López skapitulował po strzale Javiego Borrego. Wynik już się nie zmienił i Castilla zwyciężyła w 20. edycji turnieju miasta Segowii.

Gimnástica Segoviana – Real Madryt Castilla 1:2 (0:0)
0:1 Pablo 70’
0:2 Latasa 71’
1:2 Borrego 81’

Gimnástica Segoviana: Christian, Centeno, Viti, Javi Marcos, Rubén, Cuadri, Manu, Asier, Dani Calleja, Gómez, Ivi (grali również: Alfonso, Javi Borrego, David, Jorge, Diego, Arévalo).

Real Madryt Castilla:
I połowa: Belman, Sergio López, Mario Gila, Pablo Ramón, Chechu, Xavi Sintes, Marvin, Baeza, Dotor, Jordi, Pedro Ruiz.
II połowa: Luis López, Guillem, David Cuenca, Isma Armenteros, Sergio Santos, Xavi Sintes (Marvin 72’), Guerrero, Álvaro Martín, Jordi (Dotor 72’), Pablo Rodríguez, Latasa.