Menu
Leszczu / MARCA

„Operacja sprzedaż” leci do Montrealu

Działacze wybierają się do Kanady

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Florentino Pérez i José Ángel Sánchez pojawią się w najbliższą niedzielę w Montrealu. Wizyta prezesa i dyrektora generalnego nie zwiastuje nic złego. Regularnie ci najważniejsi działacze Królewskich bywają na zgrupowaniach w Stanach Zjednoczonych, jednak teraz ważny jest czas, kiedy ta dwójka się tam wybierze. Wszystko po to, by doprowadzić do końca letnie odświeżenie kadry.

Zamysł jest taki, by znaleźć oferty i kluby nawet sześciu zawodnikom obecnej drużyny. A to nie jest łatwe zadanie. Po pierwsze, nie ma dobrych ofert czy choćby takich, które w większym stopniu odpowiadałyby oczekiwaniom Królewskich. Drugim problemem są też wysokie pensje większości zawodników Realu Madryt.

Obecność niektórych drużyn w Ameryce Północnej może ułatwić pozbycie się paru zawodników. Obecność prezesa i dyrektora generalnego może pomóc w wyjaśnieniu piłkarzom i podjęciu przez nich decyzji na temat pozostania lub odejścia z zespołu. Pierwszą osobą kontaktową był dla graczy Zizou, jednak niektóre sprawy pozostają poza nim i bardziej dotyczą działaczy niż trenera.

W ciągu poprzednich letnich okienek transferowych Real Madryt dostawał oferty przez cały okres trwania tournée. Dwa lata temu Manchester United prowadzony przez José Mourinho kusił Garetha Bale'a, a kilka dni wcześniej Florentino Pérez spotkał się z ojcem Kyliana Mbappé. W ciągu najbliższych dni mogą mieć miejsce podobne rozmowy. W Stanach Zjednoczonych Los Blancos zagrają z Bayernem czy Arsenalem, a od jakiegoś czasu mówi się, że te dwa kluby mogą być zainteresowane zawodnikami Realu.

Lista zawodników, którzy mogą odejść, w dalszym ciągu jest całkiem spora. Kandydaci do odejścia są w każdej formacji – w bramce (Keylor), obronie (Vallejo lub Nacho), pomocy (Ceballos, James i Isco) i ataku (Bale, Mariano i Lucas Vázquez). Obecność Florentino może przyspieszyć pewne ruchy z klubu, a Zizou w końcu będzie mógł cieszyć się z posiadania coraz bardziej wykrystalizowanej kadry.

W Montrealu działacze będą mogli spotkać się też z liderami szatni, Zinédine'em Zidane'em i Sergio Ramosem. Z trenerem będzie można omówić stan negocjacji pomiędzy Realem a Manchesterem w sprawie Paula Pogby, choć szkoleniowiec dobrze wie, że najpierw musi zrobić miejsce dla swojego rodaka i pozbyć się kilku graczy. Jeśli chodzi o kapitana, Pérez i Sánchez chcą jeszcze bardziej uświadomić go i resztę drużyny, jak istotne jest rozegranie dobrego sezonu po roku pełnym rozczarowań.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!