Menu
Klatus / marca.com

Kolejny regulamin UEFA pokrzyżuje transferowe plany Realu? [Aktualizacja]

Tym razem chodzi o wymogi przy zgłaszaniu piłkarzy do Ligi Mistrzów

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Sprzedawania zawodników nie jest takie proste, jak mogło się to wydawać. Problem stanowi nie tylko brak ofert za takich piłkarz jak Gareth Bale czy Keylor Navas. Istnieją również regulaminy, na które zważać muszą Królewscy. UEFA wymaga, aby do Ligi Mistrzów każdy klub zgłosił 25 graczy na liście A – dwóch z nich musi być bramkarzami, a minimum ośmiu to tak zwani gracze wyszkoleni lokalnie. Maksymalnie czterech z nich może być zawodnikami, którzy od 15. do 21. roku życia przez przynajmniej trzy lata trenowali w kraju, z którego pochodzi klub. Pozostali to z kolei ci, którzy przez przynajmniej trzy lata od 15. do 21. roku życia występowali w zespole z dowolnej kategorii wiekowej danego klubu. Teraz ten wymóg spełniają jedynie Dani Carvajal, Lucas Vázquez, Mariano i Nacho.

Te obostrzenia sprawiają, że Królewscy mogą być zmuszeni zatrzymać w klubie Lucasa czy Mariano, ponieważ ich obecność w kadrze będzie konieczna, by móc wziąć udział w Lidze Mistrzów. Oczywiście Real mógłby spróbować obejść te zasady i w przypadku odejścia Keylora łub Łunina, zgłosić do gry Diego Altube, ale wówczas bramkarz Castilli zabierałby jedno miejsce innemu zawodnikowi. Niestety problem Los Blancos polega też na tym, że pod wspomniane punkty regulaminu nie można podpiąć Fede Valverde czy Casemiro, ponieważ żaden z nich nie spędził aż trzech lat w szkółce Królewskich.

W ubiegłym sezonie Królewscy nie mieli problemu z wypełnieniem wspomnianego punktu regulaminu. Kadra pierwszego zespołu liczyła tylko 24 zawodników, a na liście znaleźli się Dani Carvajal, Lucas Vázquez, Mariano, Nacho, Sergio Reguilón i Cristo González. Teraz sytuacja jest trudniejsza, ponieważ obecnie w kadrze znajduje się 28 piłkarzy, a klub ma przecież kupić jeszcze Paula Pogbę. Aż siedemnastu zawodników to obcokrajowcy, więc każdy kolejny ruch na rynku transferowym będzie musiał być dokładnie przemyślany, by w zespole nie zabrakło ani odpowiedniej liczby Hiszpanów, ani wychowanków.


Aktualizacja: MARCA usunęła ten artykuł ze swojej strony, ponieważ jak słusznie zauważyli czytelnicy, również RealMadryt.pl, status wychowanka posiadają także Marcelo oraz Raphaël Varane, którzy spędzili w klubie trzy lata między 15. a 21. rokiem życia, więc obecne wymogi UEFA spełnia w kadrze sześciu zawodników. Ze swojej strony przepraszamy za wprowadzenie w błąd.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!