Menu
Mateo / as.com

Mecz o Trofeo Santiago Bernabéu dopiero w grudniu?

Królewscy muszą jeszcze znaleźć rywala

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Rozegranie Trofeo Santiago Bernabéu stoi pod znakiem zapytania ze względu na przebudowę stadionu. Terminarz pozostawia Realowi Madryt dwa okienka, w których można by zmieścić mecz na cześć legendarnego prezesa klubu. Chodzi o 4 i 18 grudnia (w obu przypadkach jest to środa). Latem nie będzie możliwości, żeby spotkanie doszło do skutku. Klub poprosił nawet władze La Ligi o rozegranie pierwszych trzech kolejek na wyjazdach. W ten sposób kibice po raz pierwszy w nowym sezonie zagościliby na Bernabéu dopiero 14 września.

W tym sezonie po raz pierwszy od kilku lat w terminarzu na pierwsze kilka miesięcy nie znajdują się Superpuchary czy Klubowe Mistrzostwa Świata, co ułatwia Blancos znalezienie odpowiedniej daty. W tym roku kalendarz jest luźniejszy niż zazwyczaj (Real Madryt ma do rozegrania tylko 24 mecze do Świąt Bożego Narodzenia). Na razie Królewscy mają przynajmniej 15 dni wolnego na koniec pretemporady. 30 i 31 lipca rozegrają dwa spotkania w ramach Audi Cup, a oficjalne rozgrywki rozpoczną się najwcześniej w piątek 16 sierpnia.

4 grudnia nie będzie żadnych rozgrywek krajowych ani europejskich, natomiast na 18 grudnia zaplanowano pierwszą rundę Pucharu Króla, z której Real Madryt jest wyłączony ze względu na udział w Superpucharze Hiszpanii. Problemem może być za to znalezienie rywala w środku sezonu. W Europie kluby angielskie, francuskie i portugalskie mają zajęte oba te terminy. Niemieckie mają wolne 4 grudnia, a włoskie – 18 grudnia (osiem najlepszych włoskich klubów minionego sezonów będzie mieć również wolne 4 grudnia).

W trzech minionych latach Real Madryt zapraszał do Trofeo Santiago Bernabéu drużyny, z którymi rozegrał pierwsze trzy finały Pucharu Europy, żeby w każdym wypadku uczcić 60. rocznicę tryumfu. Jeśli ta seria miałaby być kontynuowana, teraz ponownie wypadałby mecz ze Stade Reims.

To nie byłby pierwszy raz, gdyby Trofeo Santiago Bernabéu miało się odbyć w grudniu. W 2007 roku początkowo planowano rozegrać to spotkanie 29 sierpnia ze Sportingiem, ale klub zdecydował się odwołać ten pojedynek ze względu na śmierć Antonio Puerty. Ostatecznie tamtą edycję rozegrano 5 grudnia, a przeciwnikiem był Partizan. Mecz był okazją do uhonorowania Gento, ponieważ drużyna z byłej Jugosławii w 1966 roku zmierzyła się z Królewskimi, którzy zdobyli wówczas szósty Puchar Europy. W 2003 roku natomiast mecz na cześć Santiago Bernabéu został rozegrany we wrześniu (23 września z River Plate, co wykorzystano do uhonorowania Di Stéfano).

Od kiedy rozpoczęto rozgrywać Trofeo Santiago Bernabéu w 1979 roku, jedynie w 2014 roku pominięto to spotkanie. Real Madryt musiał wtedy rozegrać Superpuchar Europy i Superpuchar Hiszpanii i klub nie znalazł wolnego terminu. Jednak zdołał zmieścić wówczas w terminarz sparing z Fiorentiną w Warszawie.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!