Menu
/ as.com

Ceballos – między Londynem a Mediolanem

Tottenham i Milan walczą o Hiszpana

W najbliższych tygodniach Dani Ceballos będzie musiał zastanowić się nad swoją przyszłością. Andaluzyjczyk i Jesús Vallejo dostali dodatkowe kilkanaście dni wolnego po zdobyciu mistrzostwa Europy z reprezentacją U-21. Obaj wrócą do treningów 22 lipca, a nie 8 lipca, jak pozostali zawodnicy. Do tego czasu Ceballos chce wyjaśnić kwestie przynależności klubowej. Na tę chwilę największe zainteresowanie 22-latkiem przejawiają Tottenham i Milan – informuje dziennik AS.

W lepszej sytuacji jest klub z Londynu. Pierwotnie Anglicy chcieli wykupić definitywnie Ceballosa, ale piłkarz chce tylko rocznego wypożyczenia. Real Madryt zgodziłby się na transfer, jeśli Koguty zaoferowałyby co najmniej 50 milionów euro, jednak ostatecznie Królewscy przystali na prośbę Ceballosa i zaakceptują jedynie wypożyczenie.

Ceballos jest jednym z priorytetów Mauricio Pochettino. Włodarze Spurs przedstawili ofertę Hiszpanowi i jego rodzinie. Ceballosowi bardzo podoba się opcja gry w Tottenhamie, ponieważ miałby szansę rywalizować w Lidze Mistrzów i bardzo konkurencyjnej lidze, jaką jest Premier League. Reprezentant La Rojita chce rozegrać w nadchodzącym sezonie 40 spotkań, by załatwić sobie przepustkę na Euro 2020. Przy całej operacji fundamentalną rolę odgrywa Pochettino, który miał przekazać Ceballosowi, że ten stanie się kluczową postacią w jego nowym projekcie.

Drugą opcją jest Milan, jednak na niekorzyść Włochów działa to, że w nadchodzącym sezonie nie będą rywalizować w europejskich pucharach. W Mediolanie Ceballos dostałby pierwszy skład z marszu, czego nie można być pewien w Tottenhamie, gdzie rywalizacja jest dużo trudniejsza. Pomocnikowi również podoba się oferta Milanu, szczególnie ze względu na bardzo duże zainteresowanie okazywane ze strony Rossonerich, ale w tym momencie wyścig wygrywa Tottenham. Ceballos jest przekonany, że dzięki zaufaniu Pochettino stanie się niekwestionowanym zawodnikiem wyjściowej jedenastki, nawet mimo sporej konkurencji.

Zarówno londyńczycy, jak i mediolańczycy, zaakceptowali warunki Ceballosa, który chce rocznego wypożyczenia. To oczywiście nie oznacza, że w przyszłości nie dojdzie do transferu definitywnego. Jednak najpierw piłkarz chce regularności, załapać się do kadry na Euro i później zdecyduje, czy będzie kontynuował swoją karierę w Realu Madryt czy poszuka szczęścia poza stolicą Hiszpanii.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.