Hiszpania U-21 w finale, gol Mayorala

<i>La Rojita</i> pokonała Francję 4:1

Hiszpania pokonała Francję 4:1 i w niedzielę zmierzy się z Niemcami w finale mistrzostw Europy do lat 21. La Rojita była dzisiaj drużyną zdecydowanie lepszą. Co prawda Trójkolorowi zdołali objąć prowadzenie i niewiele brakowało im do wyniku 2:0, lecz później na murawie dominowali podopieczni De la Fuente. W podstawowym składzie znalazło się dwóch zawodników Realu Madryt – Ceballos oraz Vallejo. Dla pomocnika nie był to najlepszy występ na tym turnieju. Spisywał się dobrze, trudno mu coś zarzucić, ale to inni piłkarze odgrywali dzisiaj główne role. Mayoral pojawił się na murawie w 63. minucie i zdołał wpisać się na listę strzelców, chociaż trudno się spodziewać, żeby w finale pojawił się w podstawowym składzie.

Początek spotkania należał do Hiszpanii, która zdołała przejąć kontrolę nad piłką i zepchnąć rywali do defensywy. Jednak Francja w jednym z pierwszych ataków wywalczyła sobie rzut karny. Reine-Adélaïde został sfaulowany przez Juniora, a jedenastkę wykorzystał Mateta. Chwilę później napastnik Mainz powinien zdobyć drugą bramkę, ale tym razem Sivera zatrzymał jego strzał. La Rojita ponownie przystąpiła do ataku i powinna wyrównać w 27. minucie, jednak niesamowitą interwencją popisał się Bernardoni. Chwilę później francuski bramkarz był już bezradny, kiedy po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Marca Roki. Hiszpania dalej przeważała, a szczególnie wyróżniał się Junior, który często podłączał się do ofensywnych akcji. W doliczonym do pierwszej połowy czasie Konaté sfaulował Oyarzabala i sędzia odgwizdał rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do wykonania jedenastki i się nie pomylił, dzięki czemu La Rojita schodziła do szatni z prowadzeniem.

Hiszpania strzeliła gola w końcówce pierwszej połowy i w podobnym stylu rozpoczęła drugą część. Piękną akcję wykończył Olmo, ale na uwagę zasługuje asysta Fabiána Ruiza. Francuzi nieco się ożywili po wejściu Dembélé, jednak nie zdołali zdobyć kontaktowego gola. Skuteczny był za to Mayoral, który chwilę po pojawieniu się na murawie wpisał się na listę strzelców. Wyższość Hiszpanów była bezdyskusyjna, więc selekcjoner postanowił ściągnąć Ceballosa, żeby dać mu nieco wytchnienia przed finałem. W końcówce spotkania znakomitą okazję miał jeszcze Soler, ale jego uderzenie lobem z linii bramkowej zdołał wybić Ballo-Touré. La Rojita zagra w finale o tytuł mistrzów Europy z Niemcami.

Hiszpania – Francja 4:1 (2:1)
0:1 Mateta 16’ (rzut karny)