Mateo

Niemcy rozgromili Serbów, 69 minut Jovicia

Kolejny fatalny występ reprezentacji Serbii

Serbowie na razie nie mają miłych wspomnień z turnieju rozgrywanego na boiskach Włoch i San Marino. W pierwszej kolejce przegrali z Austrią 0:2, a w drugiej ulegli Niemcom aż 1:6. Co prawda zachowują jeszcze matematyczne szanse na wyjście z grupy, lecz wiele rzeczy musiałoby się na to złożyć. Jović rozegrał w starciu z Niemcami 69 minut. Oddał dwa strzały, z czego jeden celny, ale w żaden sposób nie był w stanie pomóc słabo grającej reprezentacji. Pozostawał całkowicie odcięty od gry. Zaliczył zaledwie 25 kontaktów z piłką, a kiedy opuszczał murawę, wszystko było już rozstrzygnięte.

Pierwsza połowa była całkowicie zdominowana przez Niemców. Serbowie nie zdołali w niej oddać ani jednego strzału. Stracili za to trzy gole, a mogło być ich więcej. Zaczęło się od trafienia Richtera w 16. minucie. Zawodnik Augsburga wykorzystał piękne podanie Öztunalıego. Niemcy całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku i jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć prowadzenie. Waldschmidt najpierw wykończył składną drużynową akcję, a następnie popisał się indywidualnym rajdem. Ofensywa Serbii nie istniała.

Po zmianie stron w końcu Serbowie pokazali się w ofensywie, chociaż nie było tego wiele. Jović zaczął otrzymywać piłki i dwukrotnie uderzał na bramkę Nübela. Niemcy jednak nie rezygnowali z atakowania i w 69. minucie Dahoud podwyższył prowadzenie, popisując się pięknym strzałem z dystansu. Po tym trafieniu Jović opuścił boisko, ale bramki dalej padały. Hat-tricka skompletował Waldschmidt, chociaż tym razem Radunović mógł zrobić coś więcej. W 85. minucie Ranđelović został sfaulowany w polu karnym przez Dahouda. Do wykonania jedenastki podszedł Živković i zrobił to bezbłędnie. Była to pierwsza bramka Serbów na turnieju. Ostatnie słowo należało jednak do Niemców. Tym razem piękny strzał oddał Maier. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Niemcy – Serbia 6:1 (3:0)
1:0 Richter 16’ (asysta: Öztunalı)
2:0 Waldschmidt 30’ (asysta: Richter)
3:0 Waldschmidt 37’
4:0 Dahoud 69’ (asysta: Neuhaus)
5:0 Waldschmidt 80’ (asysta: Dahoud)
5:1 Živković 85’ (rzut karny)
6:1 Maier 92’ (asysta: Amiri)

Niemcy U-21: Nübel, Henrichs, Baumgartl, Tah, Klostermann, Eggestein (Maier 67’), Neuhaus, Dahoud, Öztunalı (Amiri 46’), Richter (Nmecha 74’), Waldschmidt.

Serbia U-21: Radunović, Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac, Lukić, Račić, Pantić (Ranđelović 46’), Živković, Radonjić (Lutovac 85’), Jović (Joveljić 69’).