Menu
El Jarek / Chiringuito, Transfermarkt

„Karne dla Ramosa czy Hazarda? Nie sądzę, że trener odbierze je Sergio”

Zawodnik Realu rozpoczyna debatę na temat jedenastek

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

„Przy karnym zastanawiałem się czy Sergio znowu ją podetnie [śmiech]. Powiedziałem mu potem o tym w szatni. To wielki wykonawca jedenastek i prawda jest taka, że trafia wszystkie karne, jakie dostaje. W tym sezonie nie zmarnował żadnego. Kolejny sezon i przyjście Hazarda? Słuchaj, przy serii Sergio, myślę, że nie ma tu wątpliwości. Do tego dochodzi hierarchia i lata, przez które tu gra, więc uważam, że trener nie odbierze mu karnych”, te słowa Daniego Carvajala po meczu reprezentacji Hiszpanii ze Szwecją, w którym kapitan po raz kolejny trafił z jedenastu metrów i zakończył sezon z 18 golami w 51 występach, wywołały debatę w programie Chiringuito na temat kolejnego sezonu i głównego wykonawcy rzutów karnych w pierwszym zespole Realu Madryt.

W ostatnim sezonie hierarchia w ekipie pozostawała niezmieniona przy żadnym z trzech trenerów. Kolejno wyznaczeni do jedenastek byli Sergio Ramos, Karim Benzema i Gareth Bale. Ostatecznie Królewscy wykonywali przez ten rok 11 rzutów karnych i wszystkie wykorzystali: 8 uderzał Ramos, 2 Benzema, a 1 Bale. Teraz do zespołu dołącza Eden Hazard, który w Chelsea i reprezentacji Belgii także jest podstawowym wykonawcą jedenastek, a w ostatnim sezonie wykorzystał wszystkie 7 karnych, jakie uderzał.

W sumie skuteczność Belga w karierze to 87,1% (54 na 62 karnych). Atakujący ostatni raz jedenastkę w oficjalnym meczu zmarnował 5 kwietnia 2017 roku w starciu z Manchesterem City. Z kolei skuteczność Ramosa w oficjalnych meczach to 84,6% (22 na 26 jedenastek). Hiszpan ostatni raz pomylił się w tym stałym fragmencie gry 9 maja 2018 roku w starciu z Sevillą. Następnie wykorzystał 12 karnych z rzędu, w tym 11 tym sezonie (8 w klubie, 3 w kadrze). W podanych statystykach znajdują się także strzały w seriach rzutów karnych po spotkaniach: Hazard wykorzystał w nich 6 z 7 jedenastek, a Ramos 4 z 5.

Wszyscy czekają na ostateczną decyzję Zidane'a. Wydaje się, że nie ma wątpliwości jedynie co do tego, że Karim Benzema przesunie się na trzecią pozycję wśród wykonawców i znając francuskiego napastnika, nie będzie mieć z tym żadnego problemu. Co do wyboru pierwszego wykonawcy z pary Ramos-Hazard, a przewiduje się, że obaj będą grać w podstawowym składzie, zdania przynajmniej w Chiringuito były mocno podzielone…

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!