Gol Ramosa, asysty Isco i Asensio [VIDEO]

Hiszpania pokonała Wyspy Owcze

Reprezentacja Hiszpanii rozgrywała dziś trzecie spotkanie w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020. La Roja mierzyła się z Wyspami Owczymi na wyjeździe i po golu Sergio Ramosa w 5. minucie prowadziła 1:0. Kapitan Los Blancos wykorzystał dośrodkowanie Isco po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Dani Carvajal i Marco Asensio rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych, a ostatecznie goście wygrali 4:1.

Dominacja Hiszpanii trwała od pierwszej do ostatniej minuty, co dla nikogo nie było zaskoczeniem. Ekipa Ramosa i spółki przeważała w każdym aspekcie, a to właśnie kapitan otworzył wynik meczu. W pierwszej połowie przytrafiła się jednak wpadka, kiedy Olsen pokonał Kepę Arrizabalagę po rzucie rożnym. Do przerwy obyło się jednak bez większych niespodzianek. Warto jednak podkreślić rolę Isco, który w 34. minucie oddał strzał w stronę bramki gospodarzy, ale piłka odbiła się od słupka. Po chwili jednak uderzyła w bramkarza i wpadła do bramki.

Sergio Ramos opuścił murawę w przerwie, jednak nie wynika to z żadnego urazu i w najbliższy poniedziałek będzie gotowy, by wrócić na Santiago Bernabéu, gdzie Hiszpania zagra ze Szwecją. W drugiej połowie na boisku pojawił się za to Marco Asensio. Pomocnik już po kwadransie mógł cieszyć się z kapitalnej asysty. Jego świetne podanie wykończył José Gayà. La Roja w drugiej połowie wciaż grała nieźle, utrzymała intensywność, choć w ciągu 45 minut zdobyła tylko jedną bramkę. Mimo wszystko to spotkanie należało traktować raczej jako rozgrzewkę przed poniedziałkową potyczką ze Szwecją.