Menu
/ marca.com

Schuster: Florentino jest w stanie sprowadzić każdego

Niemiec o sprawach bieżących

Były zawodnik i trener Realu Madryt, Bernd Schuster, pojawił się wczoraj na charytatywnym turnieju tenisowym zorganizowanym na kortach Madrytu. Przy okazji Niemiec spotkał się z dziennikarzami, aby poruszyć kilka bieżących tematów związanych z ekipą Królewskich.

Sergio Ramos
– Gdy o tym myślę, to w pierwszej chwili nie wyobrażam sobie Realu Madryt bez Ramosa. To kapitan, czołowa postać tej drużyny. Ale rozumiem go. Po tylu sezonach w jednym klubie zaczynasz sobie zadawać pytania. I to jest potrzebne w życiu. Pytasz o motywację, o głód, jak postrzegasz tę drużynę... To odpowiedzialny człowiek i według mnie takie podejście jest właściwe. W Chinach zarabia się najlepiej na świecie, ale rozumiem też klub, który nie będzie chciał go zbyt łatwo puścić. Trudno wyobrazić sobie Real Madryt bez Ramosa, ale życie idzie dalej. To spotkało nas wszystkich. Każdy z nas wierzy w to, że będziemy wieczni, ale później przestaje się o tobie mówić, przychodzą nowi zawodnicy, a drużyna dalej wygrywa.

– Moje odejście z Realu Madryt wyglądało inaczej. Tam duży wpływ na to miała również postać trenera. Jeśli jesteś wymagający, to wiesz, że Real Madryt nie może sobie pozwolić na taki sezon jak ten ostatni. Musisz spojrzeć na siebie, a nie na kolegów czy trenera. Musisz sam siebie zapytać, czy wciąż jesteś w stanie utrzymać ten poziom, gdyż w Realu Madryt zawsze musisz walczyć o wszystko. Nie ma innego wyjścia.

Sezon bez trofeów
– Ci piłkarze już udowodnili, że potrafią sobie radzić z presją, napięciem, prasą... Ze wszystkim. Gdy wygrywasz trzy Ligi Mistrzów z rzędu i nie dokonujesz w zespole większych zmian, to możesz się spodziewać takiego rozwoju wydarzeń. Spadek poziomu, głodu zwycięstw, odejścia niektórych zawodników... To wszystko doprowadza do negatywnej dynamiki. Teraz pięknym wyzwaniem będzie stworzenie na nowo zwycięskiej drużyny.

Mbappé i Neymar
– Wielcy piłkarze mogą grać razem. Jest ich dwóch, trzech czy czterech – na pewno nie będą sobie przeszkadzać. Real Madryt to wciąż jeden z największych klubów na świecie. I większość zawodników, jeśli nie wszyscy, chcieliby grać w Realu Madryt. Według mnie Florentino jest w stanie sprowadzić każdego.

Nowy kontrakt Kroosa
– Według mnie to dobry ruch. Jednego dnia trochę go skrytykowałem. Też byłem piłkarzem i wiem, że takie słowa nigdy się nie podobają. Na jego miejscu zareagowałbym tak samo. Ale akurat w tamtym momencie czułem, że muszę to powiedzieć. Trafiło akurat na Kroosa, ale mógł to być ktokolwiek. Gdy oglądasz taki sezon, to się denerwujesz. Nawet jeśli jesteś tylko komentatorem. Znacie mnie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.