Menu
El Jarek / RealMadridTV

Zidane: Vinícius potrzebuje jeszcze tygodnia treningów

Wypowiedzi trenera z konferencji prasowej

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym starciem ligowym z Rayo Vallecano. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami w Valdebebas. Jego pełny zapis tradycyjnie pojawi się na portalu w dniu meczu.

– Kontuzja Benzemy szansą dla Viníciusa? Nie, bo Vinícius ciągle musi potrenować po 2 miesiącach kontuzji. Potrzebuje jeszcze tygodnia treningów. Odpowiadając na twoje pytanie, Viníego jutro nie będzie. Kto za Benzemę? Nie powiem, jak zagramy i jaki mamy plan. Możemy zrobić wiele rzeczy.

– Klauzula wobec występu De Tomása? To sprawy między klubami. Nie powiem tu, co myślę, bo ja tym nie rządzę. To jest temat między Rayo a Realem Madryt. Trzeba uszanować porozumienie, jakie zostało zawarte. De Tomás może zostać na kolejny sezon? Nie wiem. Na pewno nie brakuje mu talentu. Brakowało może mu bycia w ekipie z La Ligi i teraz radzi sobie dobrze. strzela wiele goli, ale też łączy się z drużyną i potrafi grać w piłkę. Cieszę się z niego, bo mieliśmy razem dobry czas w Castilli.

– Pełna władza w sprawie transferów? Nie, nie mam żadnej władzy. Dla nas najważniejsze jest robienie rzeczy razem. Mamy instytucję, prezesa, ludzi zarządzających, którzy są tu ważni, a do tego jest trener. Chcemy to robić jak zawsze razem. Zażartowałbym z tego, ale nie zrobię tego, bo jutro byłby… Nie no, chciałem powiedzieć, że nie rządzę nawet w swoim domu. Nie, będziemy pracować razem i to będzie mieć miejsce przed nowym sezonem.

– Co jeśli ktoś ze skreślonych będzie chciał zostać? Jeśli ma kontrakt, to ma kontrakt. Jeśli ktoś nie będzie grać, może zostać, ale chyba wszyscy piłkarze chcą grać w piłkę. Jeśli pytasz mnie, to ja wolałbym grać więcej gdzieś indziej. Oczywiście przy 22-23 graczach ktoś będzie występować tu mniej, bo takie jest prawo futbolu. Jeśli jednak pytasz o sytuację z odejściami, to myślę, że jeśli tu ktoś nie będzie mieć miejsca, to lepiej dla niego byłoby odejść i grać więcej gdzieś indziej.

– Zmieniłem do kogoś zdanie w trakcie tych tygodni? Nie. Jasno wiem, co chcę zrobić. Dotyczy to zawodników i profili piłkarzy, jakich chcę. Jasno wiem, co chcę osiągnąć w kolejnych latach. Pracujemy nad tym, ale brakuje nam 4 meczów do końca sezonu. Po nich zobaczymy.

– Najlepsza dla Bale'a byłaby szczera rozmowa ze mną i odejście? Jest zadowolony, gra czy nie gra. Ze mną miał minuty, a po sezonie zobaczymy, co zrobimy. Ja nie jestem kimś, kto ma mu teraz mówić, co ma robić. To członek zespołu, grał u mnie i na pewno jeszcze zagra przed końcem sezonu.

– Sytuacja Llorente i Ceballosa? Jeśli mam 22 piłkarzy i muszę zostać z 18 graczami w kadrze, muszę kogoś odrzucić. Jutro mamy nowy mecz i obaj będą z nami.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!