Menu
/ RealMadridTV

Zidane: Dla mnie Benzema jest najlepszą „9”

Zapis pomeczowej konferencji z trenerem

Zinédine Zidane po meczu z Athletikiem pojawił się na konferencji prasowej. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami w sali prasowej na Santiago Bernabéu.

[La Razón] Jakie ma pan odczucia po tym meczu?
Cóż, odczucia są bardzo dobre, rozegraliśmy świetny mecz. Także pierwszą połowę, bo na pewno świetnie zagraliśmy w drugiej połowie, ale moim zdaniem również w pierwszej. Uważam, że dobrze zaczęliśmy, z dobrym rytmem i w tej części zabrakło nam tylko gola. Jestem zadowolony z nastawienia, bo na końcu najlepsze w tym wszystkim jest to, że świetnie dzisiaj zinterpretowaliśmy nasz mecz.

[COPE] Czy to najlepszy mecz od pańskiego powrotu? Czy to najbardziej kompletny występ? Czy kluczowy był gol na 1:0, bo przełamał on sytuację na boisku?
Tak. Jak zawsze jest to bardzo ważne. Dlatego mówię, że trzeba być też zadowolonym z naszej pierwszej połowy, chociaż zabrakło nam gola. A gdy trafiasz jako pierwszy, jak zawsze w futbolu zmienia to wszystko. Tego nam brakowało, trafiliśmy, zdobyliśmy kolejne bramki i mogło być ich jeszcze więcej. Przy tym dopuściliśmy rywali to jednej sytuacji przy wrzutce na chyba Ińakiego Williamsa. Kiedy mówię, że świetnie interpretowaliśmy mecz, to chodzi o zachowanie czystego konta. Musisz robić różnicę z piłką, ale najpierw trzeba dobrze bronić. Wszędzie, gdzie rywal może sprawić ci kłopoty – przy drugich piłkach, dośrodkowaniach, stałych fragmentach – zachowaliśmy wielką koncentrację. A gdy masz czyste konto, to przy naszej jakości i naszych zawodnikach możemy pokazać swoje, co widać było dzisiaj.
Czy to najlepszy mecz od pańskiego powrotu?
Najlepszy. Najlepszy… [śmiech] Nie wiem, czy najlepszy, ale nie ma to znaczenia. Liczy się wygrana [uśmiech].

[ABC] Co dla Karima znaczą te trzy gole i ta jego seria w lidze? I co znaczy to dla pana, gdy zawsze go pan bronił?
Cóż, dla mnie to niczego nie zmienia. Wiem, jaki to zawodnik i myślę, że wszyscy piłkarze wiedzą, jakim graczem jest Karim i co może dawać drużynie. To prawda, że to, co robi pod względem bramek, jest imponujące. Cieszę się z niego, tyle. On wierzy w siebie, ale wie, że zawsze może robić coś lepiej i zawsze chce się poprawiać. Dzisiaj pokazał swoje, jak zrobili to wszyscy pomagając mu, na przykład przy pierwszym golu Marco Asensio poprzez dośrodkowanie czy poprzez odbiór Jesús Vallejo, który rozegrał świetny mecz. Cała ta akcja [na 1:0] była świetna. Tyle, mnie nie zaskakuje to, co robi Karim.

[Onda Cero] Po dzisiejszym meczu macie wiele dobrych wiadomości, ale też jedną złą: ciągłe gwizdy na Bale'a. Był praktycznie wygwizdywany przy każdym kontakcie od wejścia, a nie tylko przy błędach. Czy nie uważa pan, że brak rozwiązania tematu jego przyszłości nie pomaga ludziom w poczuciu, że powinni go wspierać?
Szkoda, bo miał okazję na gola i przykro mi z jego powodu. Chciałbym zobaczyć Garetha z bramką. Co do reszty, jak zawsze nie będę wchodzić w te rzeczy. Możesz pytać, ale ja mogę też odpowiadać, jak zechcę [uśmiech].

[SER; Meana] Edu zapytał o gwizdy dla Bale'a. Bale gra niewiele i ciągle na niego gwiżdżą. Isco gra niewiele i ciągle dostaje brawa. Czy pan rozumie, dlaczego ludzie gwiżdżą na Bale, a oklaskują Isco?
Nie. Naprawdę nie.

[Radio MARCA] Patrząc na to, jak gra i porusza się Benzema, oraz na to, że zawsze mówi pan, że to więcej niż „9”, uważa pan, że Benzema to najlepsza „9” na świecie?
Nie wiem, czy jest najlepszą „9” na świecie, bo jest wielu dobrych zawodników. Karim jest jednak tu od 10 lat i to, co robi tu od zawsze, znaczy bardzo dużo. Jest teraz chyba 2 gole od swojego rekordu [bramek w sezonie]. A jest jak zawsze, każdy ma swoje zdanie kto jest najlepszy. Dla mnie jest najlepszą [„9”], ale każdy może mieć swoje zdanie czy ktoś jest lepszy [śmiech].

[AS] Chcę zapytać o Brahima, który po wejściu zanotował dwie świetne akcje. Jakie ma pan odczucia wobec niego jako zawodnika? Widział pan go zapewne wcześniej w telewizji, ale czymś innym jest wspólna praca czy treningi. Jak go pan ocenia? Czy on ma to coś, co może pozwolić mu zatriumfować w Realu Madryt?
Jest dobry. Znałem go wcześniej i lubię w Brahimie to, że zawsze gdy bierze piłkę, rusza w kierunku bramki. Gra obiema nogami, lubi grać z kolegami… Podobnie jak w przypadku Garetha, szkoda, bo miał sytuację i mógł trafić. Szkoda dla niego, bo dostał niewiele czasu, 10-12 minut. Chciałbym tam zobaczyć jego bramkę.

[Goal] Benzema strzelił ostatnich 8 goli zespołu. Koledzy pytają czy to najlepsza „9”. Ja zapytam: czy to obecnie najlepszy napastnik na świecie?
Tak. Z 8 golami z rzędu, tak… [śmiech]

[RMC; pytanie po francusku] Co zmieniło się w Benzemie? Widać, że czuje większą pewność siebie, ale teraz trafia dosłownie wszystko, co może. Wydaje się, że to jest dla niego łatwe. Jest też najlepszy pod względem trafień głową, których ma już 11. Co się w nim zmieniło?
Cóż, uważam, że to, co on robi, nie jest wcale łatwe. Mówisz jednak, że ma już 11 goli strzelonych głową i moje odczucie jest takie, że właśnie w tym względzie nie widziałem go tak mocnego. Teraz też świetnie gra głową – wyskakuje w odpowiednim momencie i strzela tak potrzebne gole. Jestem z niego bardzo zadowolony, bo zbiera nagrody za swoją pracę. Jego trafienia dodają pewności jemu, ale też drużynie, bo cały zespół pracuje na te bramki. To jest dla nas bardzo ważne.

[AFP; pytanie po francusku] Pozostanę przy Benzemie, to gracz dnia i meczu. W tym sezonie ma już na koncie 30 goli, a nie strzela za wiele karnych. Jest o 2 gole od swojego rekordowego wyniku w Realu. Zawsze podkreślało się, że on nie jest najlepszy w strzelaniu. Jak ocenia pan jego sezon?
Zawsze będziemy o tym rozmawiać. Zawsze będziemy debatować, zawsze będzie się plotkować, zawsze będzie istniała krytyka, ale ja nigdy nie myślałem o nim inaczej niż myślę dzisiaj. Zawsze uważałem go za wyjątkowego piłkarza i bardzo lubię rozmawiać o tym, co on robi na boisku. Jest niewielu zawodników na jego pozycji, którzy współpracują z ekipą jak on. On jednak też dobrze wie, że reszta drużyny gra na niego i gdy czuje się pewnie, trafia. Wtedy też koledzy chętnie mu dogrywają, bo wiedzą, że trafi, gdy wszyscy tego potrzebują.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!