Menu
/ MARCA

Dwie rozmowy z Raiolą na temat Pogby

Francuz ma być chętny na przejście do Realu

Nie jest to pierwszy rok, w którym Paul Pogba łączony jest z Realem Madryt. Trzy lata temu Francuz postanowił opuścić Juventus, a jego transfer stał się głównym punktem letniego okienka. Ostatecznie wtedy rekordowe 105 milionów euro wyłożył za niego Manchester United. Teraz Mino Raiola znowu przekazuje, że pomocnik jest otwarty na zmianę klubu. MARCA twierdzi, że ponownie uczestnikami jego gierki są Królewscy.

Dziennik informuje, że w ostatnich tygodniach doszło do dwóch rozmów przedstawicieli Realu Madryt ze słynnym agentem. Stosunki z Holendrem urodzonym we Włoszech znowu są poprawne i to, co wcześniej miało być niemożliwe, znowu jest przedmiotem analiz i spekulacji. Gazeta dodaje, że Raiola w tych rozmowach przekazał klubowi, iż Pogba chce odejść z Manchesteru United i chętnie dołączy do Realu Madryt. W 2016 roku Królewscy uznali, że zapłacenie ponad 100 milionów euro za wtedy 23-letniego Francuza było przesadzoną ceną. Teraz także Los Blancos widzą, że tamta transakcja wyznaczyła nową erę w futbolu i z perspektywy czasu tamte warunki wyglądają inaczej.

Wielkim fanem Pogby pozostaje Zinédine Zidane. Francuz nigdy nie ukrywał sympatii do umiejętności rodaka i teraz ma być otwarty na takie potencjalne wzmocnienie zespołu. Działacze wciąż wyznaczają kierunek działań na lato, ale przyznają, że pomocnik pasowałby piłkarsko Zizou, marketingowo klubowi i pod względem odczuć także kibicom. Jeśli chodzi o zamysł gracza, miał on nastawić się na opuszczenie Manchesteru po otwartej wojnie z Mourinho. Chociaż Portugalczyka w klubie nie ma od dobrych kilku miesięcy, to decyzja zawodnika ma pozostawać niezmieniona. Co więcej, ma on preferować właśnie przejście do Realu i grę u Zidane'a.

Jeśli chodzi o jego sytuację kontraktową, to umowa 26-latka z United wygasa w 2021 roku. Anglicy 3 lata temu zapłacili za niego 105 milionów euro i trudno spodziewać się, że teraz oczekiwaliby mniejszych pieniędzy za świeżo koronowanego mistrza świata, który pod wodzą Ole Gunnara Solskjćra odzyskuje blask. Gazeta twierdzi, że Królewscy wstępnie są gotowi na zaoferowanie mu odpowiedniej pensji, bo uważają go za gracza z galaktycznym statusem. Na korzyść Hiszpanów może obrócić się sytuacja Czerwonych Diabłów, które w erze Mourinho wydały prawie 500 milionów euro i poza wzmocnieniami muszą znaleźć duże pieniądze także na nowe kontrakty, między innymi Davida De Gei.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!