Hiszpania U-21 lepsza od Austrii, 45 minut Vallejo

Świetny występ Solera

Na stadionie Nuevo Mirador w Algeciras reprezentacja Hiszpanii U-21 rozegrała drugi sparing podczas tego zgrupowania w ramach przygotowań do mistrzostw Europy. Kilka dni temu skromnie pokonała Rumunię 1:0. Tym razem naprzeciw stanęła drużyna Austrii, która z kolei w poprzednim spotkaniu bezbramkowo zremisowała z Włochami. W podstawowym składzie La Rojity znalazł się Jesús Vallejo, który został zmieniony w przerwie. Sergio Reguilón oraz Borja Mayoral tym razem usiedli na ławce rezerwowych. Napastnik pojawił się na murawie w 64. minucie.

Mecz lepiej rozpoczęła Austria. W 5. minucie wyprowadziła kontratak, a strzał Schmidta wylądował na bocznej siatce. Chwilę później główka Danso po dośrodkowaniu z rzutu rożnego została zablokowana. W odpowiedzi próbował Olmo, lecz nie trafił w bramkę. W kolejnym ataku Mir wyszedł sam na sam z Kreidlem, lecz arbiter dopatrzył się spalonego. Hiszpania przeważała, ale podobnie jak w spotkaniu z Rumunią, nie potrafiła tego przełożyć na gola. Tuż przed przerwą znakomitą szanse miał Mir po podaniu Oyarzabala, jednak Kreidl popisał się niesamowitą interwencją.

Na drugą połowę Vallejo już nie wyszedł. Jego miejsce zajął Sáenz. Austriacy zaatakowali nieco śmielej i okazję miał Horvath, lecz Sivera stanął na wysokości zadania. Chwilę później Soler otworzył wynik meczu, wykorzystując podanie Olmo. Zawodnik Valencii poszedł za ciosem i podwyższył prowadzenie w pięknym stylu, pakując piłkę do siatki z narożnika pola karnego. Pentz mógł tylko bezradnie obserwować futbolówkę. Soler mógł skompletować hat-tricka, lecz zabrakło mu szczęścia. Opuszczając boisko, otrzymał od widzów owację na stojąco. Wynik meczu ustalił Roca, wykorzystując dośrodkowanie Pedrazy z rzutu rożnego.

Hiszpania – Austria 3:0 (0:0)
1:0 Soler 53’ (asysta: Olmo)
2:0 Soler 61’ (asysta: Oyarzabal)
3:0 Roca 81’ (asysta: Pedraza)

Hiszpania U-21: Sivera, Porro, Torres, Jesús Vallejo (Jorge Sáenz 46’), Aarón Martín, Roca, Merino, Oyarzabal (Pedraza 75’), Olmo (Fornals 81’), Soler (Manu Vallejo 75’), Mir (Mayoral 64’).

Austria U-21: Kreidl (Pentz 46’), Ingolitsch (Gluhakovic 85’), Danso (Baumgartner 68’), Maresic (Meisl 90’), Friedl, Ljubicic (Grbic 90’), Lovrić (Perić 69’), Schmidt (Jakupovic 46’), Honsak (Balic 85’), Ullmann (Horvath 46’), Kvasina (Kalajdzic 69’).