Menu
Mateo / as.com

Vasilije Micić głównym celem transferowym na przyszły sezon

Real Madryt szuka wzmocnień

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Jeśli rozpoczęte przed Pucharem Króla rozmowy przyniosą efekty, Real Madryt będzie miał trzeciego rozgrywającego z wysokiej półki na kolejny sezon. Vasilije Micić jest głównym celem Królewskich na rynku transferowym. Serb ubiegłego lata podpisał roczny kontrakt (z opcją na przedłużenie o kolejny rok) z Efesem. Jego przygoda z tym klubem może się szybko zakończyć, jeśli madrytczycy osiągną zamierzony cel.

Micić mierzy 196 centymetrów i ma 25 lat. Wyróżnia się wrodzoną umiejętnością rozgrywania piłki i potrafi podejmować odpowiednie decyzje na parkiecie. Jest jednym z kluczowych graczy Efesu, który obecnie zajmuje czwarte miejsce w Eurolidze. Przez warunki fizyczne potrafi odpowiednio zarządzać grą i jednocześnie ma szerszy wachlarz umiejętności w defensywie niż niżsi zawodnicy. Może również występować z innym rozgrywającym na parkiecie, dlatego gra z Campazzo, Llullem czy nawet nimi dwoma nie byłaby przeszkodą.

Przyjście Micicia wzmocniłoby pozycję, która w tym sezonie nie jest odpowiednio obsadzona. Na innych pozycjach Pablo Laso ma do dyspozycji trzech czy czterech zawodników, natomiast do roli rozgrywającego pretendują tylko Llull i Campazzo. Pantzar, wychowanek Królewskich, przebywał w tym sezonie na parkiecie zaledwie przez 32 minuty, a od 16 grudnia nie dostał od trenera żadnej szansy. Tymczasowym rozwiązaniem jest Prepelič, ale to nie wypali na dłuższą metę. Gdyby Micić przyszedł, mógłby uzupełnić lukę po odejściu Luki Dončicia do NBA. Serb potrafi grać na obwodzie, kreować grę, brać na siebie odpowiedzialność indywidualnymi akcjami, a także pomagać w innych aspektach gry.

Micić w tym sezonie Euroligi zdobywa średnio 11,8 punktu (rzuca ze skutecznością 37,4% za trzy punkty, chociaż tę statystykę popsuł sobie w ostatnim czasie, trafiając tylko jeden raz na szesnaście prób), notuje 2,1 zbiórki, 5,2 asyst i 3 straty. Przebywa na parkiecie średnio 27,5 minuty. W listopadzie został wybrany MVP rozgrywek.

Vasilije urodził się 13 stycznia 1994 roku w miejscowości Kraljevo (obecnie na terytorium Serbii) w trakcie wojny w Jugosławii. To górskie miasteczko, które przyjęło wielu uchodźców z Kosowa i Bośni. Początkowo Micić wyżej niż koszykówkę stawiał narciarstwo. Był młodzieżowym mistrzem Serbii w slalomie gigancie, a jego siostra Nina pojechała na Igrzyska Olimpijskie w 2014 roku. Vasilije w 2014 roku został wybrany w drafcie przez Philadelphia 76ers z 52. numerem. Jego forma wystrzeliła w sezonie 2017/18, gdy bronił barw Žalgirisu. W Efesie dalej się rozwija, dzięki czemu trafił na orbitę zainteresowań Realu Madryt.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!