Menu
El Jarek / SER, Onda Cero, Chiringuito

„Zdrowy rozsądek mówi, że Solari zostanie”

Nocne informacje dotyczące przyszłości trenera

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Santiago Solari ostatecznie nie zostanie dzisiaj zwolniony? Chociaż praktycznie wszyscy są pewni, że ostateczny los Argentyńczyka jest przesądzony, to po meczu z Valladolidem nikt nie miał pewności, że już dzisiaj dojdzie do spodziewanej zmiany trenera. Wszystko dlatego, że zespół ostatecznie wyszedł z twarzą z trudnego starcia w lidze, a na rynku nie ma za wielu opcji, które obecnie przekonują klub i z których w ogóle można skorzystać.

W radiu SER przekazano wręcz, że tak naprawdę nie ma szans na przyjście do drużyny w tym momencie żadnego szkoleniowca poza José Mourinho. „Szczerze nie mam nowych informacji, ale zdrowy rozsądek mówi, że Solari zostanie, a klub dostanie czas na wybór trenera. Uważam, że w tym momencie nie dojdzie do zmiany, a Solari zostanie przynajmniej na kolejny tydzień. Jest jednak ponownie trenerem tymczasowym”, tak sytuację podsumował Manu Carreńo, prowadzący program El Larguero. Królewscy oczywiście przy tym wciąż mają szukać nowego szkoleniowca i planować kolejny sezon bez Solariego.

W radiu Onda Cero podano z kolei, że Real Madryt czeka na odpowiedzi trenerów, z którymi się kontaktowano i w nocy nie było informacji o zwolnieniu Solariego już dzisiaj. Ostateczna decyzja co do najbliższej przyszłości Argentyńczyka ma zapaść jednak dzisiaj w trakcie dnia, a ostatnie słowo będzie należeć wyłącznie do Florentino Péreza. José Ramón de la Morena, prowadzący El Transistor, przekazał, że wiele wskazuje na to, że Solari zostanie, ale jeśli któryś z wybrańców Królewskich będzie gotowy przejąć zespół od zaraz, do zmiany dojdzie już teraz. Klub cieszy się, że wygrana nad Valladolidem uspokoiła trochę sytuację, ale działacze wciąż widzą ogromne problemy w zespole, które wyraźnie wpływają na jego koncentrację i porządek w grze.

W programie telewizyjnym Chiringuito podano z kolei, że większość zawodników jest zdania, że Solari nie zostanie zwolniony i że zostanie z ekipą do końca sezonu. Co więcej, takie rozwiązanie ma preferować większość zawodników.

Jeśli chodzi o komentarze ekspertów z powyższych programów, analizowano przede wszystkim potrzebę zmiany trenera już teraz. Mimo wszystko wydaje się, że Królewscy mają w miarę bezpieczną pozycję w czwórce i że przyjście trzeciego trenera w tym samym sezonie niekoniecznie musi poprawić sytuację. Tym bardziej, gdy na przykład problem Solariego z Isco nie dotyczy tylko jego zachowania, ale także formy fizycznej. Jeśli Hiszpan faktycznie ma nadwagę i nie pracuje z motywacją, trudno spodziewać się, że nowy szkoleniowiec nagle odmieni jego dyspozycję.

Wskazuje się także na to, że drużyna jest przybita i równie dobrze może wypaść poza czwórkę z Zidane'em czy Mourinho na czele. Co wtedy zrobiłby klub? Byłaby to absolutna i totalna katastrofa. Wskazuje się też na to, że napięcie w ekipie urosło głównie z powodu złych wyników w najważniejszych meczach, a nie z powodu problemów Solariego z formą Isco czy Marcelo. Podstawowym pytaniem pozostaje: czy Real faktycznie musi zmienić trenera już teraz i nie może zaczekać do czerwca? Wydaje się, że sprawa będzie potencjalnie pozostawać w powietrzu do ostatniego meczu w lidze, a los Solariego będzie wyznaczać praktycznie każdy kolejny pozytywny lub negatywny wynik. Pierwszą odpowiedź poznamy już dzisiaj.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!