Menu
Klatus / marca.com

Londyn, Paryż, Turyn czy Madryt? Gdzie wybierze się Zizou?

O usługi Francuza zabiegają największe kluby

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Trener, który wygrał trzy ostatnie Puchary Europy, jest wolny. Przez niemal rok pozostaje bez pracy, ale wzbudza ogromne zainteresowanie największych klubów. „Oczywiście, że niedługo wrócę do trenowania”, zapowiadał we wrześniu ubiegłego roku, ale czas minął, lecz wraz z jego upływem pojawiły się nowe okazje. Francuz analizuje wszystkie możliwości i na dobrą sprawę mógłby trenować któryś z klubów w czterech najsilniejszych ligach Europy. Wydaje się, że o jego usługi nie zabiegają jedynie Niemcy, ponieważ Bayern ufa Niko Kovačowi, przynajmniej na razie.

Najbardziej nierealny kierunek
Pierwszym klubem, który próbował ściągnąć Zizou do siebie, było Chelsea. Angielskie media zapewniały, że Francuz może przejąć The Blues, choć rzeczywistość jest taka, iż jest to najmniej realny kierunek dla Zidane'a, który nie zna najlepiej szekspirowskiego języka. Na dodatek FIFA ukarała Chelsea zakazem transferowym, co utrudniłoby budowanie zespołu, który może też nie zakwalifikować się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Zainteresowanie byłym szkoleniowcem Realu Madryt wyrażał również Manchester United, ale obecne dokonania Ole Gunnara Solskjćra sprawiają, że Czerwone Diabły nie myślę już o zatrudnieniu nowego trenera i zamierzają dać więcej czasu Norwegowi.

Gwiazdy i nieudolne próby podbicia Europy
Kolejna klęska Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów sprawiła, że włodarze francuskiego klubu myślą o zwolnieniu Thomasa Tuchela, a to otwiera drzwi Zizou, który mógłby wrócić do swojej ojczyzny. Początkowo wydawało się, że latem Zidane przejmie reprezentację Francji, ale zdobycie Mistrzostwa Świata sprawiło, iż Didier Deschamps zachowa posadę selekcjonera na dłużej. Ciągłe potknięcia PSG w Europie sprawiają, że naszpikowany gwiazdami zespół potrzebuje kogoś, kto udźwignie ciężar tak trudnej szatni.

Ponowne spotkanie z Cristiano
Nie można zapominać też o Juventusie, którego barw Zidane bronił jako piłkarz. Turyński zespół znajduje się w podobnej sytuacji co PSG. Włosi ciągle mają problem z wygraniem Ligi Mistrzów, choć w ostatnich latach dwukrotnie dochodzili do finału. Najbliższe dni określą przyszłość Massimiliano Allegrego – jeśli Juve nie przejdzie Atleti, w Turynie może dojść do zmiany na ławce trenerskiej, a Zizou bez wątpienia będzie pierwszą osobą, do której zgłosi się rodzina Agnellich. Dla Francuza byłby to nie tylko powrót na stare śmieci, ale także możliwość ponownej współpracy z Cristiano Ronaldo.

Najbardziej wyczekiwany powrót
Chce go zarząd, chcą go kibice i chce go szatnia. Królewscy przyjęliby Zizou z otwartymi ramionami, a media zapewniają, że odbyły się już pierwsze rozmowy między obiema stronami. Zidane jest gotów wrócić do klubu w czerwcu, ale stawia jeden warunek – w szatni musi dojść do kadrowej rewolucji.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!