Menu
Piwwwko / marca.com

41 kontuzji w bieżącym sezonie

Urazy ominęły tylko Modricia, Ceballosa, Brahima i Fede

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Ostatnie cztery kontuzje Viníciusa, Lucasa Vázqueza, Garetha Bale'a i Daniego Carvajala potwierdziły kolejny problem tego Realu Madryt – w bieżącym sezonie zawodnicy Królewskich doznali aż 41 urazów. Po katastrofalnych wynikach, słabej grze, wielu polemikach i złej budowie kadry, kontuzje zajmują „honorowe” miejsce na liście problemów, które pozbawiły szans drużynę na walkę w La Lidze, Pucharze Króla i na koniec w Lidze Mistrzów.

W całym poprzednim sezonie piłkarze Los Blancos doznali łącznie 37 urazów. Po meczu z Ajaxem lista kontuzjowanych w bieżącej kampanii wzrosła do 41, a przed zespołem jeszcze trzy miesiące rozgrywek. W sumie w trwającym sezonie z problemami zdrowotnymi borykało się 21 zawodników. Urazy ominęły tylko Lukę Modricia, Daniego Ceballosa, Brahima i Fede Valverde. 41 kontuzji, z czego aż 29 mięśniowych i 12 mechanicznych.

Kontuzje dotykały zespół w krytycznych momentach, tak jak na początku roku, kiedy Santiago Solari praktycznie nie miał kogo wystawić do ataku. Teraz historia się powtarza, chociaż drużyna nie walczy już o nic po tragicznym tygodniu, w którym Barcelona i Ajax pozbawiły Królewskich złudzeń na zdobycie jakiegokolwiek trofeum. Tak naprawdę mecz z Ajaxem był idealnym odzwierciedleniem wszystkiego, co dzieje się z Realem Madryt w bieżącym sezonie: brak wyniku, zła gra, brak skuteczności i trzy kontuzje. Ostatecznie cztery po tym, jak wczoraj poznaliśmy wyniki badań przeprowadzonych na Carvajalu.

Najpierw Julen Lopetegui, a następnie Santiago Solari, musieli się zmagać z bardzo nietypową sytuacją. Kontuzje nie ominęły żadnej formacji. Urazy dotknęły wszystkich trzech bramkarzy: Keylora Navasa (dwukrotnie), Thibaut Courtois i Lucę Zidane'a. Kontuzjowani byli również wszyscy napastnicy: Gareth Bale, Marco Asensio, Mariano, Karim Benzema, Lucas Vázquez i Vinícius. Mariano leczył uraz przez 80 dni, Asensio przez ponad 40. Bale zmaga się z czwartą kontuzją w tym sezonie, a Vinícius prawdopodobnie pożegnał się z rozgrywkami w bieżącej kampanii.

Dużo szkody zespołowi wyrządziły także nawroty kontuzji, tak jak w przypadku Marcosa Llorente, który doznał ponownego urazu akurat w momencie, kiedy łapał wielką formę i zdobył uznanie Solariego. Wcześniej nawrotu kontuzji doznali Carvajal i Marcelo. Piłkarze musieli borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi, czego najlepszym przykładem jest Isco, który z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego musiał odpocząć od gry przez niemal miesiąc.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!