Menu
/ as.com

Batalie Florentino Péreza z kapitanami

Kłótnia z Ramosem to nie pierwsza taka sytuacja

Zdaniem hiszpańskich mediów po klęsce z Ajaxem w szatni Realu Madryt miało dojść do ostrej wymiany zdań pomiędzy Florentino Pérezem a Sergio Ramosem. Jak przypomina AS, dla prezesa Królewskich nie jest to nowa sytuacja, gdyż już wcześniej miał kilka okazji ku temu, aby bezpardonowo potraktować innych kapitanów lub wielkich zawodników Realu Madryt. Fernando Hierro, Raúl, Iker Casillas czy Cristiano Ronaldo to tylko kilka przykładów ikon, które opuszczały Santiago Bernabéu tylnymi drzwiami.

Cristiano Ronaldo – sprzedany za tylko 100 milionów euro
W momencie, w którym Cristiano Ronaldo opuszczał Real Madryt, był już trzecim kapitanem pierwszego zespołu. Miał wówczas na koncie 438 rozegranych meczów i aż 450 zdobytych bramek. Mimo to Florentino nie miał żadnych oporów przed tym, aby go pożegnać. „Patrzył na mnie tak, jakbym już nie był niezastąpiony. Miałem wrażenie, że nie byłem już przez niego odbierany tak jak wcześniej”, wspominał Cristiano w wywiadzie dla France Football. Portugalczyk już od dłuższego czasu domagał się podwyżki, ale Florentino był zaślepiony możliwością sprowadzenia Neymara. Ostatecznie Real Madryt nie miał większych problemów z tym, aby zaakceptować 100 milionów euro z Juventusu.

Iker Casillas – żałosne pierwsze pożegnanie
Kolejnym kapitanem, który nie odchodził w zasłużonej chwale, był Iker Casillas, który w koszulce Realu Madryt rozegrał 725 meczów. Po kilku sezonach pełnych napięć, które zapoczątkował swego czasu José Mourinho, golkiper przeniósł się do Porto. Do pierwszego pożegnania doszło 13 lipca 2015 roku – wyraźnie wzruszony Casillas stawił się na konferencji prasowej zupełnie sam, bez kolegów z zespołu, bez Florentino. Taka forma wzbudziła oburzenie wśród madridismo, które wymogło na klubie drugie pożegnanie. Na drugi dzień Florentino stawił się już u boku Casillasa, który pożegnany został na Bernabéu na tle wszystkich zdobytych trofeów.

Raúl – pożegnanie po trzech latach
Raúl, który w barwach Realu Madryt rozegrał 741 meczów, również nie mógł liczyć na ciepłe pożegnanie. Na 26 lipca 2010 roku klub zaplanował akt pożegnalny, na który początkowo kibice mieli nie mieć wstępu. Jednak pod naciskiem mediów bramy Bernabéu w ostatniej chwili zostały otworzone również dla madridistas. Dopiero po trzech latach klub uznał, że Raúl zasłużył na lepsze pożegnanie, dlatego w 2013 roku na mecz o Trofeo Bernabéu zaproszony został ówczesny klub hiszpańskiego napastnika, Al-Sadd. El Siete rozegrał wówczas po jednej połowie dla każdej z drużyn, a zgromadzeni na trybunach kibice zgotowali mu w końcu godne pożegnanie.

Fernando Hierro – zwolnienie po wstępnym porozumieniu
Hierro rozegrał w Realu Madryt 568 spotkań. Z klubu odszedł po kłótni z Florentino w dniu zdobycia mistrzostwa Hiszpanii za sezon 2002/03. Ówczesny kapitan miał być oburzony faktem, że w trakcie świętowania klub wpuścił do szatni dziennikarza. Napięcie wzrosło w restauracji Txistu i w trakcie burzliwej wymiany zdań z Florentino niektórzy zawodnicy zagrozili tym, że nie wezmą udziału w oficjalnej celebracji tytułu. W odpowiedzi na to prezes zakomunikował, że zrywa wstępne porozumienie z Hierro sprzed kilku tygodni i nie przedłuży z nim umowy.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!