Menu
/ Onda Cero, COPE, SER

Jakie są na dzisiaj plany Realu Madryt w kwestii nowego trenera?

Najnowsze informacje rozgłośni radiowych

W nocnych programach radiowych w rozgłośniach COPE, SER i Onda Cero podano najnowsze informacje w sprawie przyszłości pierwszej drużyny Realu Madryt. Na dzisiaj dotyczą one głównie pozycji trenera. Pewne ma być jedno: przyszłość Santiago Solariego jest przesądzona.

El PartidazoCOPE
W tym programie podano, że przynajmniej do wczoraj klub nie zadzwonił do żadnego szkoleniowca. Co do Solariego, w klubie przeważa nastawienie do zwolnienia Argentyńczyka. Po pierwsze, działacze uważają, że trzy pozostające miesiące rozgrywek tylko z meczami ligowymi będą się dłużyć i trzeba w jakiś sposób odnowić ekscytację kibiców. Po drugie, odejście trenera mogłoby rozwiązać niektóre problemy w szatni, szczególnie ten z Isco.

Jeśli jednak ktoś ma przejąć zespół teraz, to klub ma sam przyznawać, że powinien to być człowiek, który pozostanie w zespole na następny sezon. Dlatego też wiele osób stawia na pozostanie Solariego. Po pierwsze, nie da się teraz za wiele zrobić poza zapewnieniem sobie udziału w następnej Lidze Mistrzów. Po drugie, trzy miesiące to tak długi czas, że można w tym czasie spalić nowego szkoleniowca i tylko pogłębić swoje problemy.

El LargueroSER
Według tego programu, Real Madryt cały czas myśli nad zwolnieniem Santiago Solari i dopóki ten nie pojawi się na sobotniej konferencji przed meczem z Valladolidem, jego obecność w tym spotkaniu nie będzie pewna. Prowadzący Manu Carreńo stwierdził, że Argentyńczyk dobrze wiedział, że jest trenerem tymczasowym. Przy tym Królewscy nie chcą, żeby drużyna się poddała i wysyłają zawodnikom sygnał, że nowy projekt rozpoczyna się teraz i każdy cały czas walczy o swoje miejsce w nowej kadrze.

Jeśli chodzi o nowego szkoleniowca, w środę reprezentanci Królewskich mieli skontaktować się z samym Zidane'em oraz z Jorge Mendesem, agentem Mourinho. Co ciekawe, podano, że Portugalczyk ma pewne wątpliwości. Nie dotyczą one samego projektu, ale tego, co emocjonalnie wokół klubu mógłby stworzyć jego powrót oraz jaki wpływ miałby on na szatnię. Dodano, że w otoczenie wypuszcza się sygnały, że przy powrocie Mou jego asystentem z bardzo ważną rolą zostałby Xabi Alonso.

El TransistorOnda Cero
Przekazano, że klub próbuje stworzyć atmosferę ciszy i zacieśnić szyki, by uniknąć przecieków dotyczących swoich decyzji odnośnie do kolejnego sezonu. Potwierdzono, że w salce przy loży honorowej po meczu z Ajaxem stworzono swoisty gabinet kryzysowy. Poza prezesem Florentino Pérezem i dyrektorem generalnym José Angelem Sánchezem udział wzięli w nim wiceprezesi Eduardo Fernández de Blas i Pedro López Jiménez, dyrektor Ramón Martínez oraz Enrique Pérez, brat Florentino i członek zarządu. Ta grupa przeanalizowała sytuację ekipy i debatowała do 1 w nocy.

W tym programie podano, że Solari po meczu z Ajaxem długo pozostawał w szatni, rozmawiając i ściskając kolejnych zawodników. Z kolei żona trenera dziękowała wszystkim znajomym jej pracownikom za pomoc, jaką otrzymywali od października. Wydawało się wręcz, że Argentyńczyk został zwolniony.

W środę klub, ale nie Florentino, skontaktował się z Zidane'em w sprawie przejęcia drużyny, ale Francuz powiedział, że na pewno nie wróci na ławkę przed następnym sezonem. Co do Mourinho, przekazano, że jest ostatni na liście kandydatów i jego powrót jest praktycznie wykluczony. To Portugalczyk i Jorge Mendes próbują cały czas stworzyć wrażenie, że temat istnieje i poprzez takie działanie wyrażają chęć powrotu, ale Królewscy na dzisiaj nie biorą tej opcji pod uwagę.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!