Menu
El Jarek / Movistar+

Coś więcej niż futbol

Filmik z kulisami ligowego Klasyku

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Telewizja Movistar+ podsumowała ostatnią ligową kolejkę tradycyjnymi filmikami w programie El Día Después. Przedstawiamy tłumaczenie wideo dotyczącego Klasyku, które zatytułowano: „Coś więcej niż futbol”. Można je znaleźć pod tekstem.

Film zaczyna się od pokazania obrotów, jakie wykonał Leo Messi po otrzymaniu uderzenia w twarz od Sergio Ramosa. Piłkarze Barcelony od razu otoczyli sędziego, ale Undiano Mallenco odpowiedział jasno na ich protesty: „Położył się, położył się!”. W tamtym czasie obrońca próbował pomóc rywalowi wstać, ale ten odrzucił jego gest. Argentyńczyk od razu wstał i jak opisał to narrator: „głowa kapitana kontra głowa kapitana, to już historia Klasyków”. Ramos odszedł, ale Leo zagrzał się i zaczął go wyzywać od „skur**syna”. Suárez domagał się obejrzenia sytuacji na monitorze, a Messi pokazał sędziemu swoje obrażenia.

W trakcie schodzenia na przerwę Jordi Alba odepchnął Chendo kierownika zespołu Realu. Telewizja wyłapała też protesty najspokojniejszego Ernesto Valverde po odgwizdaniu ręki Suáreza: „Ale jaka ręka? Jaka ręka? Nie wku**iaj mnie! Ręka? Ręka?! Człowieku, przestań”. W tym czasie Urugwajczyk miał tradycyjnie coś do powiedzenia sędziemu liniowemu, który pozostał jednak niewzruszony.

Dalej, wyłapano faul Ramosa na kartkę. „Położył się”, argumentował kapitan sędziemu, po czym dodał: „Z każdym dniem coraz gorzej”. Po chwili podszedł do niego Piqué, który przypomniał starcie z Messim. „Co ty? To kłamstwo”, tłumaczył się kapitan Realu, dodając, że rozłożył ręce i nie doszło do niczego poważnego.

W innej części boiska doszło do starcia Reguilóna z Suárezem i tym razem pokazano je w całości. Wydaje się, że obaj rozmawiają w dobrym tonie i poklepują się po plecach, ale Hiszpan nagle mówi: „Jesteś pajacem! Nie dotykaj mnie”. Urugwajczyk kontynuował swoje prowokacje, na co obrońca odpowiedział: „Nie dotykaj! Ty naprawdę jesteś brzydki. Jesteś brzydki”. Po chwili Reguilón spiął się także z Messim: „Co tam mówisz? Co cię gryzie, «Pchło»? Co? Co tam tobie znowu jest?”. Wszystko załagodził Varane, ale sytuacja odnowiła się w końcówce.

Gdy Reguilón szedł w kierunku leżącego Suáreza, Messi wystawił rękę, wyraźnie celując w twarz Hiszpana. Ten go odepchnął, na co Argentyńczyk zareagował powtórzeniem tego samego gestu. Suárez szybko wstał i przypomniał, że już w środę obrońca wystarczająco się napłakał. Reguilón odpowiedział mu rzucając po hiszpańsku słowo „królik”, które tutaj może być interpretowane w znaczeniu „pi**y”. Następnie ponownie dodał: „Naprawdę jesteś brzydki, aleś jesteś brzydki”.

Na koniec kibice na trybunach uwagę skierowali na ławkę Barcelony, która szykowała się do świętowania. „Oni bardzo lubią prowokować”, krzyknął jeden z kibiców do ochroniarzy. Po ostatnim gwizdku Busquets i spółka wykonali jasne gesty w kierunku fanów. „Popatrzmy, miało być spokojnie, ale ten Klasyk to już klasyk”, podsumował narrator.


Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!