Menu
Kristobal / marca.com

Solari z utęsknieniem czeka na Llorente

Hiszpan może być jednym z ważniejszych zawodników w zespole

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Uraz Marcosa Llorente, który Solari cały czas ma z tyłu głowy, jest dla argentyńskiego trenera dużym utrapieniem. Trener w pełni zaufał Hiszpanowi i ostatnia porażka z Barceloną tylko wzmaga jego niecierpliwość. Przecież to właśnie z Marcosem na Camp Nou Real Madryt zremisował 1:1. Na Bernabéu natomiast, bez niego, przegrał 0:3.

Po kontuzji, jakiej w Vigo doznał Casemiro, Solari sprawił, że Llorente skończył z ostracyzmem, w którym znajdował się od ponad roku. Od tamtego momentu Marcos był niezbędny. Rozegrał świetne zawody przeciwko Romie i w dużej mierze dzięki niemu Real Madryt wygrał trzy kolejne spotkania ligowe bez utraty gola. Swój fantastyczny okres zakończył triumfem na Klubowych Mistrzostwach Świata, które uwieńczył golem w finale. Jednak po Świętach Marcos złapał kontuzję, która do dziś sprawia, że nie możemy go oglądać na boisku.

Solari widzi u Llorente pewne szczególne cechy, dzięki którym zaufał mu od początku przeciwko Barcelonie. Hiszpan jest szybki oraz daje rozegraniu piłki w defensywie spokój i precyzję, których często brakuje Casemiro. Sztab szkoleniowy głównie z tego powodu wolał dać szansę Marcosowi w Klasyku, ponieważ wszyscy wierzyli, że jest on idealny do przeciwstawienia się stylowi gry Katalończyków. W 63. minucie jednak doznał kontuzji i zmienił go Casemiro, który również wiele wniósł do drużyny. Jego gole przeciwko Sevilli, Atlético i Gironie dużo dały drużynie, jednak Solari chciałby mieć większe pole manewru.

Z Marcosem w składzie Real Madryt rozegrał 12 spotkań. 10 z nich wygrał, jeden zremisował (1:1 na Camp Nou) oraz przegrał z CSKA, gdzie jednak trener Królewskich postawił na rezerwy, z Vallejo, Javim Sánchezem i Valverde włącznie. Postawa Llorente w końcówce 2018 roku pokazała, że może on być jednym z kluczowych ogniw ekipy Solariego, dając również jakość pod bramką przeciwnika.

Marcos jest ostatnim pozostałym w gabinetach lekarskich zawodników Królewskich. Jedyną pozostałością po pladze, która dotknęła Real Madryt w ostatnich miesiącach ubiegłego roku. Solari jednak nie jest zadowolony z faktu, że ma do dyspozycji wszystkich poza nim. Chciałby móc też korzystać z usług Llorente, którego uznaje za jednego z ważniejszych w obecnej sytuacji zawodników. Wydaje się, że jego cierpliwość za niedługo już zostanie wynagrodzona.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!