El Jarek

Valencia, Betis i Barcelona w półfinałach Pucharu Króla

Stawkę uzupełni Real Madryt lub Girona

Zakończyły się już trzy pozostałe ćwierćfinały Pucharu Króla. Do półfinałów awansowali Valencia, Betis i Barcelona, a przewagę z pierwszego spotkania obronili tylko Andaluzyjczycy. Losowanie kolejnej fazy rozgrywek odbędzie się w piątek o 13:30, a stawkę półfinalistów uzupełni dzisiaj Real Madryt lub Girona.

We wtorek Valencia wygrała z Getafe, chociaż w pierwszym meczu 1:0 triumfowała ekipa z Madrytu, która dodatkowo na wyjeździe zdobyła już bramkę w 1. minucie. Po godzinie gry na Mestalli wyrównał Rodrigo, a gdy wydawało się, że wiele więcej się nie wydarzy, ten sam zawodnik zdobył dwie bramki w doliczonym czasie gry. Gol na 3:1 padł dosłownie kilkanaście sekund po klarownej okazji gości pod drugą bramką. Po spotkaniu doszło do przepychanek i wymiany ciosów między piłkarzami i pracownikami obu ekip na murawie oraz w tunelu.

Środa rozpoczęła się od meczu Betisu z Espanyolem. W pierwszym spotkaniu padł wynik 1:1, a w Andaluzji wynik otworzyli goście po golu Léo Baptistão. Bramkę na dogrywkę zdobył Lo Celso, a w doliczonym czasie gry za drugą kartkę wyleciał Marc Roca. W dogrywce dominowali już gospodarze, którzy szybko zdobyli dwa gole za sprawą Sergio Leona i Aissy Mandiego. W drugim środowym starciu Barcelona rozbiła 6:1 Sevillę, wyraźnie odrabiając straty z pierwszego starcia. Przy wyniku 1:0 dla Katalończyków karnego nie wykorzystał Ever Banega.