Menu
El Jarek / RealMadridTV, Movistar+

Solari: Ja cieszę się Benzemą w każdym meczu

Wypowiedzi trenera z wywiadów telewizyjnych

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Santiago Solari po meczu z Espanyolem udzielił wywiadów telewizjom RealMadridTV i Movistar+. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tych rozmów.

– Wizyta Florentino Péreza w szatni? Rozmawiał z zawodnikami, szczególnie z Sergio [Ramosem], który nie wyszedł na drugą połową z powodu kontuzji, oraz Rafą [Varane'em] na temat akcji z czerwoną kartką, tyle. Sytuacja Ramosa? Ma stłuczenie i nie mógł grać dalej. Ocenimy to w tygodniu, ale mamy nadzieję, że to będzie lekki uraz i będzie mógł wrócić już na najbliższy mecz.

– Co najbardziej podobało mi się w drużynie? Ta wygrana to całkowita zasługa piłkarzy, którzy rozegrali wielkie spotkanie. Najbardziej podobała mi się intensywność naszego pressingu i rytm, jaki narzuciliśmy od początku. Do tego głębokość gry przy dominacji i kontroli. Pierwsza połowa i początek drugiej były świetne, a czerwona kartka odmieniła spotkanie w jego ostatniej części. Wtedy musieliśmy obronić wynik, jaki uzyskaliśmy wcześniej.

– Czy Real zaliczył już punkt zwrotny? Wszyscy tutaj wykonujemy wysiłek, by każdego dnia być w jak najlepszej dyspozycji. Przy tym każdy mecz to nowe wyzwanie i w każdym spotkaniu trzeba pokazać to wszystko, co dobrego zrobiło się w poprzednich starciach. Dzisiaj cieszymy się z naszej gry, szkoda jedynie tego okresu gry w dziesiątce, bo można było to dograć spokojniej, może też wykonać inne zmiany. Teraz patrzymy już na Puchar Króla. Inne zmiany? Na pewno planowaliśmy wprowadzenie innego zawodnika, ale gdy tracisz stopera, musisz przebudować obronę. Nie da się tego zrobić inaczej.

– Najbardziej kompletny mecz Benzemy w sezonie? On zawsze rozgrywa kompletne mecze, ale dzisiaj do tego strzelał gole i dodatkowo były to piękne trafienia. To występ godny zapamiętania. Dzisiaj jedzie do domu bardzo zadowolony, ale to po prostu potwierdzenie tego, co Karim pokazuje w sezonie i przez większą część swojej kariery. Mnie to nie zaskakuje, ja cieszę się nim w każdym meczu. Dzisiaj robiliśmy to wszyscy, madridistas i miłośnicy futbolu. Benzemę obserwuje się pod największą lupą z całego Realu? Powiedziałbym, że wręcz pod mikroskopem [śmiech].

– Powrót Bale'a? Gareth „ma gola”, jest bardzo mocny w ataku i ma doskonałe warunki fizyczne. Dzisiaj to pokazał, wszedł i trafił. Bramka po minucie od powrotu to zawsze coś wspaniałego. Mamy nadzieję, że będzie nabywał dyspozycję do rywalizacji, ale wiadomo, że to przychodzi tylko z kolejnymi występami. Jego forma fizyczna jest dobra, bo ciężko pracował przez cały ten czas. Dzisiaj dobrze wszedł w mecz i szkoda, że zaraz potem zaczęliśmy grać w dziesiątkę. Teraz czekamy na tę dyspozycję Garetha, która pozwoli mu prezentować się na przykład tak, jak w półfinale klubowego mundialu, gdy strzelił trzy gole.

– Odzyskanie dynamiki jest kluczowe przed powrotem Ligi Mistrzów? Kluczowe jest odzyskanie wszystkich zawodników. Potrzebujemy tego, żeby każdy piłkarz był dla nas dostępny i prezentował jak najlepszą formę.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!