Menu
El Jarek / RealMadridTV, beIN Sports

Solari: Nie wykluczajcie Ramosa na „9”

Wypowiedzi trenera z wywiadów telewizyjnych

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Santiago Solari po meczu z Gironą udzielił wywiadów telewizjom beIN Sports i RealMadridTV. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tych rozmów.

– Zrobiliśmy wszystko, by uzyskać większą przewagę. Uważam, że po pierwszej połowie zasługiwaliśmy na większą przewagę i w drugiej na jej dodatkowe powiększenie. Rywale wykonali jednak swoją pracę i wykorzystali sytuacje, jakie mieli. Strzelili na początku po szybkiej akcji i wyszli na prowadzenie, a potem drugą bramkę zdobyli z karnego. Byli mocni w swoich atakach, ale pozytywnie na to reagowaliśmy. Jasne, że przeciwnik dorzuca ci presję, gdy strzela w dwumeczu na wyjeździe, ale wykonaliśmy wielki wysiłek i odpowiadaliśmy bramkami. Ostateczna różnica jest co najmniej sprawiedliwa, co najmniej. Trzeba będzie teraz zamknąć dwumecz w roli gości na ich boisku.

– Najlepsze były reakcje ekipy po golach Girony? Tak, ale jestem zadowolony ogólnie z całej gry drużyny. Uważam, że w pierwszej połowie zasługiwaliśmy na więcej, dobrze radząc sobie z ustawieniem Girony. Takie przewroty na meczu na pewno były dobrą rozrywką dla widzów, bo spotkanie miało w sobie wszystko.

– Benzema potrzebuje goli? Dzisiaj trafił i był kluczowy dla rozwoju naszej gry, to jest właśnie Karim. On pomaga we wszystkich aspektach gry: kreacji, wykończeniu i obronie. To bardzo kompletny i hojny zawodnik. Dzisiaj mógł wrócić do domu szczególnie zadowolony, bo trafił.

– Ramos opcją na „9”? Nie wykluczajcie go. On oferuje się do tego za każdym razem [śmiech]. To wojownik, ma fantastyczne nastawienie i jest liderem. Dzisiaj to pokazał, strzelając dwa gole kluczowe dla dwumeczu. On pokazuje swoje nie tylko broniąc, ale też udając się w pole karne rywali.

– Skład ustalam na podstawie zasług czy także planów długookresowych? Wszystko ma znaczenie. Jest wiele elementów w piłce. Na pewno jednym z nich jest rywalizacja między zawodnikami, ale przy tym masz przeciwnika, terminarz, dane boisko, system swój i rywala, cel… Jest wiele elementów, które się łączą przy wybieraniu składu.

– Powroty Llorente i Kroosa? Bardzo ważne. Bardzo ważne jest dla nas to, by wszyscy wrócili i wszyscy byli do naszej dyspozycji. Wszyscy muszą być w dobrej formie fizycznej, atletycznej i sportowej, a dyspozycję do rywalizacji nabędą wraz z minutami. Dlatego cieszymy się, że Toni i Marcos już wrócili. Teraz czekamy na Bale'a, Mariano, Asensio i Keylora, także Vallejo. Wszyscy muszą wrócić i na wszystkich bardzo czekamy.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!