Menu
El Jarek / RealMadridTV, Onda Cero, COPE

Odriozola: Real powinien być ponad arbitrami i wymówkami

Kilka słów od obrońcy po meczu z Gironą

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Álvaro Odriozola po meczu z Gironą pojawił się w strefie mieszanej. Przedstawiamy wypowiedzi obrońcy Realu Madryt dla dziennikarzy telewizyjnych i radiowych.

– Wizerunek drużyny był dzisiaj dobry w każdym momencie, szczególnie chęci na grę i poświęcenie. Nie poddaliśmy ani przy ich pierwszym golu, ani przy doprowadzeniu przez nich do remisu 2:2. Jesteśmy bardzo dumny z pracy kolegów. To dobry wynik, ale w rewanżu nie będziemy spekulować i także zagramy o zwycięstwo. Rywal zrobił dzisiaj swoje, nawet jeśli te dwa gole przyszły po odosobnionych akcjach. Girona to dobry zespół, ale w rewanżu ruszymy po wszystko.

– Gratuluję Viníciusowi, bo jest na świetnej drodze. Viní to crack i ma wokół siebie tę brazylijską aurę. Świeci własnym światłem i daje wiele drużynie. Widać, że jest szczęśliwy, szczególnie na boisku. Cieszymy się ze wszystkiego, co robi.

– Ramos? Co ja mogę powiedzieć o naszym kapitanie… Niczego nowego dzisiaj nie odkryję. W złych chwilach on zawsze staje na wysokości zadania. Dzisiaj znowu zaliczył wielki mecz. Panenka to tylko dodatkowa historia. Także dzięki niemu wyszliśmy ze zwycięstwem z tego trudnego starcia.

– Świeżość fizyczna? Tak, proszę pana, czujemy się dobrze pod względem fizycznym. Gdy czujesz moc, masz tę iskrę, lepiej kończysz mecze i po prostu czujesz się pewniej. Cieszymy się z naszego przygotowania fizycznego i patrzymy teraz na mecz ligowy.

– Skąd taka poprawa? Ja jestem w piłce krótko, ale mogę powiedzieć, że czasami po prostu nie ma na coś odpowiedzi. Jeśli trzeba jakąś znaleźć, będzie nią praca tego zespołu w każdym momencie, szczególnie tych złych. Zawsze ciężko pracowaliśmy, grający i mniej grający. To jest cały sekret, praca zawsze zostaje nagrodzona. Chociaż mieliśmy problem, to jakość zawodników w tym zespole jest bezdyskusyjna i jesteśmy zdolni do wszystkiego.

– Czy to już tryb na Ligę Mistrzów? Od przyjścia do Realu Madryt, wiedziałem to nawet wcześniej, zdawałem sobie sprawę, że tu naciska się na wygrywanie w każdym meczu i każdych rozgrywkach. Chęci, poświęcenie i nadzieje pokładamy w każdych rozgrywkach. Dzisiaj naprawdę miałem gęsią skórkę, gdy po naszym pierwszym golu wszyscy rzucili się na piłkę, by jak najszybciej wznowić grę i wyjść na prowadzenie. Mieliśmy w tym sezonie swoje dołki, ale ciągle wiążemy z nim swoje nadzieje. Damy z siebie wszystko do samego końca.

– Puchar Króla wydaje się najbardziej realnym trofeum? Trener powiedział nam przed meczem, że jesteśmy o dwa mecze od tego, by w styczniu dojść do półfinałów jednych z naszych rozgrywek. Widać było dzisiaj te chęci całej drużyny. Ja też jestem zadowolony z siebie, że mogłem dołożyć się do tej wygranej, bo dla mnie każdy mecz w tej koszulce to zaszczyt.

– Karny na Modriciu? Rozmawiałem z nim zaraz po akcji i powiedział, że to był karny. Nie widziałem tej akcji ani powtórki, więc nie mogę tego oceniać. Uważam jednak, że trzeba o tym zapomnieć, bo jesteśmy Realem Madryt. Moim zdaniem Real powinien być ponad arbitrami, wymówkami i tymi sprawami. Trzeba zostawić sędziów i skupić się na pracy, by odwrócić naszą sytuację. Myślę, że właśnie to robimy.

– Czy jestem zadowolony z tego, ile gram? To jest Real Madryt i tutaj na każdej pozycji są najlepsi na świecie. Nie jest łatwo, ale to mój pierwszy rok. Jestem zadowolony ze swoich minut, treningu i gry. To dla mnie przede wszystkim nauka, bo w Realu naprawdę uczysz się każdego dnia. Każde spotkanie i każda minuta w tej koszulce to dla mnie zaszczyt. Mogę odwdzięczyć się tylko dawaniem z siebie 100% na murawie. Czuję coraz większą pewność siebie, a przy tych kolegach wszystko jest łatwiejsze.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!