Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Wygrana Barcelony nad Leganés to główny temat na poniedziałkowych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Kolejna wielka nakładka systemu VAR” – MARCA pisze wprost: faul Luisa Suáreza na Cuéllarze, którego nie odgwizdano w kluczowej akcji meczu. Ani De Burgos Bengoetxea na murawie, ani Iglesias Villanueva na monitorach nie ocenili sytuacji z 71. minuty jako przewinienia Urugwajczyka na bramkarzu Leganés przy akcji na 2:1. To był dzień kontrowersji: Athletic i Valladolid także czują się pokrzywdzeni.

Na górze w sekcji Królewskich: najlepsza wersja Modricia białą witaminą; Real Madryt wygrał wszystkie 16 meczów, w których Chorwat strzelał gola.

Poza tym na dole: rodzina Moraty jest już w Madrycie – bliscy napastnika przylecieli z Londynu, a on jest gotowy do podpisania umowy z Atleti; inne ligowe wyniki z niedzieli; Canales dał zwycięstwo Betisowi po karnym w 94. minucie; Bautista i Nadal w ćwierćfinałach Australian Open – odpadnięcie Federera ustawia część drabinki pod Nadala.

AS

„Militão – Całkowite porozumienie” – AS podaje, że Real wpłaci 50-milionową klauzulę, a piłkarz przyjdzie do Realu w lipcu. To stoper i prawy obrońca Porto. Mierzy 1,86 metra, ma 21 lat i jest reprezentantem Brazylii.

Na górze: Morata czeka na odejścia Kalinicia i Gelsona – Chorwata chce Monaco, a Portugalczyka Milan; Messi rozwiązuje mecz przy polemice – doprowadził do gola na 2:1, w którym Cuéllar reklamował faul oraz zamknął wszystko trzecim golem. Na boku: Ekambi doprowadził Athletic do frustracji – Baskowie skarżą się na Undiano i VAR; Jaime Latre zajęło 4 minuty i 38 sekund anulowanie bramki Óscara Plano; Canales daje triumf Betisowi w 94. minucie; Rayo wypuściło prowadzenie 2:0 z Sociedadem; trener Espanyolu skorzysta w meczu z Eibarem z wychowanka Lópeza.

Poza tym na dole: Nadal i Bautista są w ćwierćfinałach Australian Open; Valencia, Joventut, Iberostar i Estudiantes uzupełniają stawkę ekip, które powalczą o koszykarski Puchar Króla; motocyklista Lorenzo złamał lewą dłoń.

Mundo Deportivo

„Wieczór cracków” – Mundo Deportivo informuje, że Messi wszedł przy 1:1 i zmienił wszystko: Suárez i sam Leo utrzymali pewne prowadzenie w tabeli. Przed zejściem z kontuzją Dembélé błyszczał własnym światłem: szalał z obroną rywala i zdobył bramkę na 1:0. DO tego na czerwonym pasku: transfer napastnika, którego potrzebuje Barcelona, może zostać zamknięty dzisiaj.

Poza tym na dole: Espanyol musi zapunktować na Ipurui; Morata, bliski transfer – Hiszpan przyjedzie do Madrytu, gdy Gelson i Kalinić opuszczą klub; Nadal w ćwierćfinałach, a Federer poza turniejem; prestiżowy triumf koszykarzy Barcelony w Vitorii.

Sport

„Decydujące cracki” – Sport opisuje, że Dembélé zdobył gola i nabawił się kontuzji. Francuz otworzył wynik i był liderem Barcelony w swoim wielkim występie aż zszedł z kontuzją kostki. Kluczowi byli Messi i Suárez. Leo nie zagrał od początku, ale tylko w ciągu pół godziny doprowadził do gola Luisa i zdobył trzecią bramkę w meczu z Leganés.

Poza tym na dole: Girona ukarana w Sewilli; City w pogoni za Liverpoolem.