Menu
Klatus / abc.es

Skąd biorą się te wszystkie problemy mięśniowe?

Klub próbuje znaleźć przyczyny zaistniałej sytuacji

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Rozegrał czternaście spotkań przez półtora roku. W tym sezonie udało mu się zagrać tylko przeciwko CSKA Moskwa i Melilli. Nie wystąpił jeszcze w La Lidze. Ci, którzy go znają, mówią, że Jesús Vallejo żyje w tak dużym stresie związanym z (nie)reprezentowaniem barw Realu Madryt, że napięcie rozrywa mu nogi. Wczoraj nabawił się czwartej kontuzji mięśniowej w ciągu siedmiu miesięcy.

Uraz stopera oznacza, że od początku roku zawodnicy Los Blancos złapali już sześć kontuzji mięśni. Wszystko zaczęło się od Marcosa Llorente, następnie z gry wypadł Javi Sánchez, który wrócił już do treningów z Castillą, a także Bale, Kroos i Courtois. Na dodatek podczas Klubowych Mistrzostw Świata kontuzji doznał Asensio, a a Mariano wciąż ma problem z podrażnieniem nerwu kulszowego. Jakby tego było mało, Benzema złamał mały palec na Villamarín. Niebawem ktoś naprawdę może uwierzyć w to, że stworzono voodoo ubrane w koszulkę Realu Madryt.

Polowy szpital, który przypomina teraz klub, będzie mógł jednak wypisać niebawem kilku pacjentów. Courtois i Mariano walczą z czasem, aby wyrobić się już na najbliższe starcie z Sevillą. Llorente i Asensio liczą na to, że 27 stycznia będą mogli zagrać z Espanyolem. Kroos i Bale również celują w podobny termin. Sytuacja Benzemy jest zaś uzależniona od tego, czy Francuz będzie musiał poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Wszyscy muszą być w dobrym stanie, ponieważ mecz przeciwko Ajaxowi zbliża się już wielkimi krokami.

Dlaczego jednak Królewskich dopadła plaga urazów mięśniowych? Klub stara się zdefiniować przyczyny zaistniałej sytuacji. Pierwszą z nich jest złe zaplanowanie sezonu w lipcu. Drugą jest bardzo napięty kalendarz i konieczność rozgrywania spotkań średnio co trzy dni. A trzecią próba uratowania sytuacji przez Pintusa. Trener od przygotowania fizycznego starał się poprawić kondycję fizyczną całego zespołu, która od września była w opłakanym stanie i zmuszał zawodników do maksymalnego wysiłku w minimalnym czasie, ponieważ brakowało wolnych terminów na pracę nad szybkością, siłą i wytrzymałością, czego nie wytrzymały nogi Bale'a czy Kroosa, a także Llorente i Asensio.

Wyzwaniem dla wszystkich kontuzjowanych jest odbycie zimą swoistej pretemporady, aby podejść w odpowiedniej formie do kluczowych momentów w sezonie. Vallejo opuszczał wczorajszy trening z łzami w oczach i pocieszany przez Solariego. Wspierali go także koledzy, ale dzisiaj środkowy obrońca przejdzie szczegółowe badania i pozna kolejny werdykt, dowiadując się, jak długo będzie zmuszony ponownie przebywać poza boiskiem.

W Realu mają jeszcze w pamięci, że dekadę temu Fernando Gago również nie wytrzymywał stresu i cierpiał na podobne problemy co Vallejo. Argentyńczyk miał jednak obsesję tego, aby nigdy się nie poddawać i nawet kosztem zdrowia dawać z siebie wszystko. Probówał odkryć, co się z nim dzieje, ale nie był w stanie i ostatecznie musiał opuścić Madryt.

Vallejo boryka się zaś z problemami mięśniowymi od czasów, gdy grał jeszcze w Saragossie. Potem te same kłopoty doskwierały mu, kiedy występował w Eintrachcie. Niektóre z jego dolegliwości stały się chronicznym problemem, naznaczonym pragnieniem jak najszybszego powrotu na boisku. Nie pozwalają mu jednak na to jego nogi. Myślał, że jutro uda mu się rozegrać trzeci mecz w tym sezonie, ale nie ma na to żadnych szans.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!