Menu
Mateo / realmadrid.com

Laso: Nie jestem zadowolony z defensywy naszej drużyny

Wypowiedzi szkoleniowca Królewskich

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Trener Realu Madryt wziął udział w konferencji prasowej po wygranym meczu z Saragossą. Mimo zwycięstwa nie był zadowolony z postawy podopiecznych w obronie.

– To był bardzo kompletny mecz w ofensywie w wykonaniu dwóch drużyn, stąd taki wysoki wynik. Wszystko rozstrzygało się w ostatnich akcjach. Jako trener Realu Madryt nie jestem zadowolony z defensywy naszej drużyny.

– Bardzo cierpieliśmy w akcjach jeden na jednego i pozostaje wrażenie, że nie byliśmy w stanie na to odpowiedzieć. Mieliśmy pewne problemy przy zbiórkach, ale wiele przez brak równowagi w akcjach jeden na jednego. Praktycznie w ogóle nie faulowaliśmy, a to jest dowodem na brak agresywności w defensywie. Rywale z łatwością rozgrywali piłkę, szukając jak najlepszej pozycji. W ofensywie natomiast również byliśmy w stanie dobrze rozgrywać, znajdywać pozycje i odnieść dzięki temu zwycięstwo w bardzo skomplikowanym meczu.

– Jesteśmy zmuszeni do tego, żeby dawać z siebie wszystko w każdym meczu. Terminarz jest wymagający i trudny, a ja mam szeroką kadrę, która w trakcie sezonu musi się rozwijać. Można zagrać lepiej lub gorzej, to jest zrozumiałe. Czasami sytuacja jest skomplikowana, ponieważ grasz co 48 godzin. Być może nasze najgorsze występy przypadły na ligę, a najlepsze – na Euroligę. Osiągamy cele w obu rozgrywkach, ale powinniśmy poprawić solidność i odczucie, że stajemy się lepsi.

– Udział w Pucharze Króla mieliśmy już zagwarantowany i teraz chcieliśmy zapewnić sobie rozstawienie, co nam się udało. Rozgrywanie tego turnieju w Madrycie jest dodatkową motywacją, ale w ostatnich 34 latach tylko dwukrotnie wygrywał gospodarz. Z tego powodu jest to dla nas dodatkową motywacją, jak w każdej edycji Pucharu Króla. To bardzo trudne i bardzo skomplikowane rozgrywki. Rywalizujesz z najlepszymi zespołami w lidze i dla mnie nie istnieją tam faworyci. Gramy w Madrycie, ale na razie nie chcę zbyt wiele rozmawiać o Pucharze Króla.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!