Menu
/ marca.com

Kiedy wrócą kontuzjowani?

Czyli co słychać w królewskim szpitalu

Szpital w Realu Madryt staje się z każdym dniem coraz większy. Od 31 grudnia kontuzji nabawiło się pięciu zawodników, do których należy dodać Marco Asensio, który doznał urazu w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. W niedzielnym meczu z Betisem Santiago Solari nie będzie mógł skorzystać z usług żadnego z tych piłkarzy, a do tego należy pamiętać, że zawieszony pozostaje Lucas Vázquez. Pod znakiem zapytania stoi też występ Viníciusa, który wczoraj nie trenował z powodu przeziębienia. Jak wygląda sytuacja każdego z kontuzjowanych zawodników i kiedy możemy spodziewać się ich powrotów do gry?

Gareth Bale
Walijczyk doznał kontuzji mięśniowej I stopnia w lewej łydce w meczu z Villarrealem. Napastnik powinien zaleczyć uraz w ciągu dwóch tygodni, jednak, jak dobrze wiemy, w przypadku Bale'a ten okres może się wydłużyć. To już 22. kontuzja Garetha w Realu Madryt od transferu w 2013 roku, w tym 8. dotycząca lewej łydki. Walijczyk powinien wrócić na mecz z Sevillą, choć nie wyklucza się, że ostatecznie przegapi starcie z Andaluzyjczykami.
Na pewno nie zagra: z Betisem i Leganésem.

Marco Asensio
W półfinałowym meczu Klubowych Mistrzostw Świata z Kashimą Hiszpan nabawił się kontuzji mięśniowej II stopnia w mięśniu prostym prawego uda. Pierwotnie zakładano, że Marco będzie pauzował przez trzy tygodnie, które właśnie mijają. Piłkarz wciąż nie wznowił treningów z grupą. Wiele wskazuje na to, że Asensio wróci na boisko w ostatnim tygodniu stycznia lub na początku lutego. Klub nie będzie podejmował żadnego ryzyka, by nie ryzykować nawrotu kontuzji.
Na pewno nie zagra: z Betisem, Leganésem i Sevillą.

Toni Kroos
W spotkaniu z Realem Sociedad Niemiec doznał naderwania II stopnia w mięśniu przywodziciela lewego uda. To pierwsza kontuzja mięśniowa Toniego od kiedy dołączył do Realu Madryt w 2014 roku. Pierwsze diagnozy mówiły o trzech tygodniach rozbratu z piłką. Pomocnik powinien wznowić treningi pod koniec miesiąca.
Na pewno nie zagra: z Betisem, Leganésem, Sevillą i Espanyolem oraz w ćwierćfinale Copa del Rey (jeśli Real Madryt uzyska awans).

Marcos Llorente
Hiszpan wszedł w nowy rok z pierwszym urazem mięśniowym w swojej karierze. Marcos doznał kontuzji II stopnia w mięśniu przywodziciela lewej nogi i powinien pauzować przez okres trzech tygodni. Biorąc pod uwagę bardzo profesjonalne podejście Llorente do treningów, to pomocnik ma szanse wrócić na mecz z Sevillą. Wsystko będzie zależeć od postępów w rehabilitacji i powrotu do treningów.
Na pewno nie zagra: z Betisem i Leganésem.

Thibaut Courtois
Ostatni, który dołączył do listy piłkarzy kontuzjowanych. Po spotkaniu z Realem Sociedad u Belga zdiagnozowano kontuzję I stopnia w lewym mięśniu biodrowym, przez którą musi odpocząć przez około dwa tygodnie. Tyle dobrego, że okres rekonwalescencji przypada na mecze w Pucharze Króla, w których bramkarz i tak by odpoczywał.
Na pewno nie zagra: z Betisem i Leganésem.

Mariano
Kontuzja Mariano, podrażnienie nerwu kulszowego, dokuczała mu od kilku tygodni, jednak klub opublikował pierwszy raport medyczny dopiero 31 grudnia, kiedy problem się pogłębił. Postępy w rehabilitacji wyznaczą powrót napastnika, ponieważ w tego typu urazach trudno wyznaczyć precyzyjny termin. Mariano codziennie przechodzi badania i częściowo trenuje z zespołem. Mimo że rehabilitacja przechodzi zgodnie z planem, to w niedzielę zawodnik z pewnością nie znajdzie się w kadrze Solariego.
Na pewno nie zagra: z Betisem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.