Menu
Banan / marca.com

Postanowienia na 2019 rok

Co do poprawy w najbliższych 12 miesiącach?

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Pomimo zdobycia trzynastego Pucharu Europy, Klubowego Mistrzostwa Świata czy Złotej Piłki dla Luki Modricia, 2018 rok miał dla Realu Madryt pewien gorzki posmak. Przez słabą postawę w lidze, odejście Cristiano i zwolnienie Lopeteguiego zespół nie zakończył minionego roku w pełni szczęśliwy. Poniżej dziennikarze Marki przedstawiają listę noworocznych postanowień, których powinni się trzymać Królewscy.

Walczyć o ligę i puchar
Wygranie dwóch Lig Mistrzów z rzędu wydawało się skomplikowane. Triumf w trzech kolejnych edycjach był czymś historycznym, czwarty zaś byłby już rangą zbliżony do cudu. Dlatego też Real Madryt powinien wreszcie zająć się czymś, o czym ostatnimi czasy zapomniał – krajowymi rozgrywkami. Czas najwyższy zgłosić swój akces do ligi i poważnie potraktować puchar, by na koniec któreś z tych trofeum wylądowało w witrynach klubowego muzeum.

Zamknąć sprawę Isco
To w zasadzie najpilniejszy ze sprawunków, ponieważ mowa o zawodniku mającym największe umiejętności techniczne w zespole. Solari, klub i sam gracz powinni położyć kres tej absurdalnej sytuacji, która uniemożliwia drużynie korzystania w pełni z piłkarza o wielkiej jakości. Jeśli Los Blancos w maju chcą triumfować, Andaluzyjczyk musi na nowo stać się ważny. Również Santiago Bernabéu powinno w tym pomóc.

Nowe kontrakty dla Modricia i Ramosa
Dwie z najważniejszych figur w szatni mają kontrakty obowiązujące do 2020 roku. Dlatego też trzeba czym prędzej zająć się ich przedłużeniem. Tym niemniej, wcale nie będą to łatwe rzeczy. Modrić minionego lata pozwalał się kusić Interowi, w przypadku Ramosa negocjacje zaś zawsze dają tematy do medialnych dyskusji. Kapitan w marcu skończy 33 lata, co także będzie miało znaczenie podczas rozmów. Modrić natomiast we wrześniu skończy 34 lata.

Znaleźć zastępcę Cristiano
Po odejściu Ronaldo światło reflektorów skierowano na Bale'a. Walijczyk jednak nie wykorzystał swojej szansy. Nawet jeśli Benzema poprawił statystyki strzeleckie, wciąż nie pozwala to zapomnieć o Cristiano. Latem Real będzie musiał poszukać rzeczywistego zastępcy Portugalczyka. Kogoś, kto bez budzenia wątpliwości będzie w stanie założyć i nosić ciężki plecak pozostawiony przez CR7.

Oszlifować młode diamenty
Vinícius, Rodrygo, Brahim, Valverde... Real Madryt zabezpieczył się na przyszłość, ale mimo wszystko wymaga się, by młodzi piłkarze pokazywali swoją jakość już teraz. 2019 rok będzie dla nich czasem dojrzewania i udowadniania swojej wartości.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!