REKLAMA
REKLAMA

Modrić: Bycie otoczonym wątpliwościami to część mojego życia

Wypowiedzi Chorwata dla magazynu GQ
REKLAMA
REKLAMA

Luka Modrić jest bohaterem okładki styczniowego numeru hiszpańskiego wydania GQ. Opublikowano już najważniejsze wypowiedzi Chorwata z tej rozmowy z magazynem.

– Jestem szczęśliwy, że w końcu ludzie docenili wszystko, co osiągnąłem w karierze sportowej. Prawdą jest, że musiałem zrobić naprawdę dużo, by to się stało, bo wygrałem trzy razy z rzędu Ligę Mistrzów i doszedłem z tak małym krajem jak Chorwacja do finału mundialu, co było praktycznie niewyobrażalne. Dopiero wtedy inni zrozumieli, że futbol to nie tylko gole, gole i gole.

– Żyłem otoczony wątpliwościami od dziecka, kiedy wątpiono w moje warunki fizyczne i wzrost. Niektórzy uważali, że tylko to liczyło się w życiu i w piłce, ale ja nigdy w siebie nie zwątpiłem. Nie patrzyłem na opinie innych. Miałem swoje marzenie i zawsze szedłem do przodu. Nigdy nie miałem żadnej wątpliwości co do tego, co mogę osiągnąć.

– Wszystkie wyróżnienia indywidualne smakują lepiej, gdy jesteś świadomy, że nikt niczego ci nie podarował. Nikt nie dał mi niczego za darmo. Wszystko zdobyłem na podstawie pracy.

– Gdy w młodości zostałem wypożyczony do klubu w Bośni, wszyscy byli zdania, że to koniec szans na mój triumf. Potem przerzucono mnie do zespołu w Chorwacji i gdy wróciłem do największego w kraju Dinama, znowu musiałem słuchać, że nie nadaję się na ten poziom. To samo mówiono po transferze do Anglii i przy występach w reprezentacji. Cały czas te same wątpliwości. To wszystko sprawiło, że stałem się silniejszy. Dzięki tej pewności i wierze w siebie oraz wsparciu najbliższych doszedłem do najlepszego klubu na świecie. I chociaż dzisiaj jestem w Realu w miejscu, w jakim jestem, to na początku też wiele osób tam we mnie wątpiło. Bycie otoczonym wątpliwościami to część mojego życia, zawsze słuchałem, że nie mam szans, by dojść na szczyt.

– Czasami musisz upaść, by też docenić te najpiękniejsze chwile w karierze. Dlatego po każdej porażce trzeba spróbować nauczyć się czegoś nowego, chociaż w ogóle nie lubię przegrywać. Szczególnie w piłce, która jest moim życiem, ale to samo dotyczy innych gier. Nie gram dla samego grania. Jeśli nie jestem dobry, wolę nie brać udziału w rywalizacji. Wolę nauczyć się danej gry, by móc dominować.

– Madryt to wspaniała stolica. Jest tu wszystko, czego potrzebujesz. Jedzenie jest fantastyczne, a ludzie traktują mnie doskonale. Nie widzę w tym mieście niczego złego.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

REKLAMA