REKLAMA
REKLAMA

Ustalono godziny meczów w Superpucharze Endesa

Królewscy zmierzą się najpierw z Baskonią lub Obradoiro
REKLAMA
REKLAMA

Koszykarze Realu Madryt po zakończeniu pretemporady powalczą o pierwszy tytuł w nowym sezonie – Superpuchar Endesa. Turniej zostanie rozegrany w Santiago de Composteli w dniach 21-22 września. Na piątek zaplanowano półfinały, pierwszy o 19:00, a drugi o 21:30. Na razie jeszcze nie są znane pary. Zostaną one wyłonione w losowaniu, które odbędzie się 12 września o 11:30. Real Madryt i Barcelona (jako mistrz Hiszpanii i zdobywca Pucharu Króla) będą rozstawione, więc mogą na siebie wpaść jedynie w finale. Królewscy zatem mogą trafić na Baskonię lub Obradoiro (gospodarza turnieju).

Finał odbędzie się w sobotę o 19:15, ale fani pojawią się w hali nieco wcześniej. O 18:15 będą mogli zobaczyć konkurs rzutów za trzy punkty. Jaycee Carroll zdołał go kiedyś wygrać. Podopieczni Pablo Laso będą faworytami turnieju w Santiago de Composteli. Po odejściu Luki Dončicia, drużyna wzmocniła się dwoma zawodnikami – Gabrielem Deckem i Klemenem Prepeliciem. Dla tej dwójki Superpuchar Endesa będzie okazją do oficjalnego debiutu w barwach Realu Madryt. Pablo Laso natomiast będzie chciał sięgnąć po czwarty Superpuchar w trenerskiej karierze.

Największym rywalem Realu Madryt będzie Barcelona, która dokonała wielu wzmocnień tego lata. Nie należy również skreślać Baskonii. Poprzedni sezon był znakomity dla Basków. W Eurolidze zdołali awansować do play-offów, a do tego zostali wicemistrzami Hiszpanii. Stawkę uzupełnia Obradoiro, teoretycznie najsłabsza drużyna Superpucharu. Galisyjczycy wystąpią jednak w roli gospodarzy i będą mogli liczyć na wsparcie publiczności.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

REKLAMA