REKLAMA
REKLAMA

Lopetegui wierzy, że będzie w stanie rozwiązać bramkarski problem

Courtois i Keylor będą ze sobą rywalizować?
REKLAMA
REKLAMA

Julen Lopetegui jest przekonany, że będzie potrafił nadać odpowiedni kształt koegzystencji, która wydaje się być niezwykle skomplikowana, a w zasadzie już próbuje to robić. Trener chce przekonać włodarzy klubu, że będzie potrafił samemu rozwiązać obecną sytuację, choć ci mają w pamięci niedawną przeszłość i wątpią, by dwóch bramkarzy na podobnym poziomie mogło funkcjonować w zespole. Szkoleniowiec uważa, że będzie potrafił dać Thibaut Courtois i Keylorowi Navasowi wystarczająco dużo minut i przestrzeni, by nie powtórzyło się to, co wydarzyło się, gdy w bramce stawali na zmianą Diego López i Casillas, a później Navas i Casillas. Tamte czasy skłaniają jednak do myślenia, że nie jest to idealny scenariusz.

Klubowi działacze przypomnieli Lopeteguiemu tamte wydarzenia i to, że do drużyny sprowadzono także Andrija Łunina. Przez ostatnie trzy tygodnie Ukrainiec zadziwił wszystkich swoją pracą i jakością gry. Klub ufa umiejętnościom młodego golkipera i uważa, że to on powinien być tym, który będzie otrzymywał w najbliższym sezonie szanse na grą.

Florentino Pérez i spółka nie zamierzają jednak wywierać żadnej presji na trenerze, a także Keylorze, który wydaje się być zdeterminowany, by zostać w zespole i walczyć o miejsce między słupkami. W takim wypadku sytuację Łunina należałoby rozwiązać w inny sposób. Ukrainiec mógłby udać się na wypożyczenie, aby móc łapać minuty i pewność siebie. Królewscy stawiają jednak warunek, że jeśli któryś z klubów chce go wypożyczyć, musi zagwarantować mu regularną grę.

Kiko Casilla wie już, że jego czas w Madrycie dobiega końca, choć na razie zachowuje spokój i czeka na rozwój wydarzeń. Luca Zidane również jest przekonany o tym, że musi poszukać sobie miejsca poza murami Santiago Bernabéu. Klub uważa, że to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie chce degradować go do Castilli, gdzie o miejsce w składzie walczyć będą Moha i Belman.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

REKLAMA