Menu
El Jarek / MARCA, juventus.com

Czy Cristiano zagra przeciwko Realowi już 4 sierpnia?

Spekulacje na temat potencjalnego starcia w Waszyngtonie

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

W sobotę 4 sierpnia o godzinie 18:00 czasu lokalnego (północ czasu polskiego z 4 na 5 sierpnia), za nieco ponad 3 tygodnie, Real Madryt rozegra swój drugi przedsezonowy sparing, a jego rywalem w Waszyngtonie będzie Juventus. Od wtorku główne pytanie dotyczące tego starcia jest jedno: czy wystąpi w nim Cristiano Ronaldo?

Wciąż nieznane są dokładne plany powrotu Portugalczyka do treningów, co tak naprawdę jest podstawą odpowiedzi na powyższe pytanie. Atakujący odpadł z mundialu 30 czerwca i wstępnie na treningu Realu Madryt w Stanach Zjednoczonych miał stawić się 1 sierpnia. Nie wiadomo, czy Juventus rozpisze mu podobny plan. Nawet jeśli Włosi skrócą Cristiano urlop, będzie oczywiście trudno o to, by ten złapał odpowiednią formę. Jednak nawet bez niej może on forsować występ w tak ważnym meczu.

Precedensów z taką sytuacją można szukać w latach 2017, 2014 czy 2012, gdy Ronaldo wracał do klubów z wielkich turniejów reprezentacji. Rok temu 33-latek wznowił treningi z zespołem 5 sierpnia, a już 8 sierpnia zagrał 10 minut w starciu o Superpuchar Europy z Manchesterem United, swoim byłym klubem. Cristiano udział w mundialu w Brazylii w 2014 roku zakończył 26 czerwca, a 27 lipca odbył pierwszy trening z Realem Madryt w Los Angeles. Nie wystąpił 3 dni później w sparingu z Romą, ale zagrał kwadrans w spotkaniu z Manchesterem United, które odbyło się zaledwie 6 dni po dołączeniu do kolegów. Także 6 dni pracy atakujący potrzebował w 2012 roku po urlopie po EURO, by rozegrać 45 minut w sparingu z LA Galaxy. Patrząc na tegoroczne terminy dotyczące powrotu do gry w sparingu, musiałby on rozpocząć pracę z Juventusem 29 lipca, trzy dni przed terminem powrotu, jaki rozpisać miał mu w Realu Julen Lopetegui.

Co ciekawe, warto dodać, że na niekorzyść temu występowi przemawia terminarz Juventusu. Wstępnie mecz o Superpuchar Włoch z Milanem miał zostać rozegrany już 12 sierpnia, co zmusiłoby Portugalczyka do przyśpieszenia przygotowań do sezonu. Ostatecznie to spotkanie przeniesiono jednak na styczeń do Arabii Saudyjskiej, co oznacza, że pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie Stara Dama rozegra w weekend 18-19 sierpnia w Serie A. Dzięki temu Cristiano dostanie więcej czasu na złapanie formy i nie będzie też musiał forsować występów we wcześniejszych sparingach.

Na dzisiaj więc, patrząc na terminy, tak naprawdę trudno jednoznacznie stwierdzić czy Ronaldo zagra 4 sierpnia przeciwko Realowi Madryt. Warto zauważyć, że mógłby to być potencjalny debiut Portugalczyka w biało-czarnej koszulce, co byłoby wielką marketingową i telewizyjną szansą dla Juventusu, International Champions Cup, a nawet Realu Madryt. W najbliższych dniach zapewne wszyscy będą z niecierpliwością wyczekiwać informacji o powrocie 33-latka do treningów. Historia mówi, że od tego dnia może potrzebować on zaledwie 3 dni pracy, by być gotowy do zaprezentowania się na murawie chociażby przez kilka minut.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!