Julen Lopetegui na pewno z uwagą śledzi wydarzenia na rosyjskich boiskach i dopiero co zakończone spotkanie zostawiło u niego słodko-gorzki posmak. Oczywiście, jako Hiszpan, na pewno jest smutny z powodu odpadnięcia swojej reprezentacji, ale z drugiej strony ogromna część zawodników Realu Madryt występujących na mundialu wraca do domu. Do wyeliminowanych w fazie grupowej Kroosa, Achrafa i Navasa dołączyło jeszcze siedmiu zawodników, więc w grze o Mistrzostwo Świata pozostało już tylko pięciu reprezentantów Królewskich.
Z mundialem pożegnali się Sergio Ramos, Isco, Nacho, Dani Carvajal, Marco Asensio i Lucas Vázquez. Dla Realu Madryt to z pewnością dobra informacja, choć niewątpliwie sami zainteresowani woleliby jeszcze trochę w Rosji pograć, najlepiej do 15 lipca. Prawda jest jednak taka, że na wcześniejsze wakacje udają się kluczowi zawodnicy Królewskich, stanowiący trzon ekipy Lopeteguiego. Ich odpoczynek potrwa około miesiąca i cała szóstka powinna wrócić do treningów w Valdebebas w ostatnim tygodniu lipca. Będą więc mieli dwa do trzech tygodni na przygotowania do meczu o Superpuchar Europy, w którym zmierzą się z Atlético Madryt .
Wcześniej okres przygotowawczy rozpoczną już piłkarze, którzy na Mistrzostwa Świata nie pojechali, czyli Casilla, Luca Zidane, Łunin, Vallejo, Theo, Marcos Llorente, Ceballos, Benzema, Bale, Mayoral, De Tomás i Vinícus. To grono może jednak jeszcze ulec zmianie, w zależności od ruchów na rynku transferowym.
Hiszpanie będą gotowi na Superpuchar Europy
Podopieczni Hierro wracają do domu
REKLAMA
Komentarze (11)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się